Учасники ЗНО цьогоріч були обережнішими із шпаргалками та мобільними, – «Опора»

У порівняні з попередніми роками, під час проходження ЗНО у 2011р. значно покращилася дисципліна учасників.

Про це сьогодні, 21 червня, на прес-конференції розповіла координатор спостереження за зовнішнім незалежним оцінюванням від львівського представництва Громадянської мережі «Опора» Ольга Стрелюк.

Передусім громадські спостерігачі від «Опори» зафіксували меншу кількість випадків, коли учасники ЗНО покидали аудиторію. Однак, як повідомила О. Стрелюк, був випадок, коли в туалеті пункту тестування знайшли підручник, однак кому він належить, не вдалося з’ясувати. Також один учасник тестування з математики заховав шпарагалки у паспорт. Проте на загал таких випадків цього року значно менше, ніж у попередніх роках.

Також спостерігачі зафіксували значно меншу кількість використання мобільних телефонів учасниками ЗНО, що є підставою для складання протоколу про порушення процедури проходження ЗНО та вилучення абітурієнтів з пункту тестування.

Загалом, за результатами опрацювання протоколів про завершення результатів тестування з української мови та літератури, іноземних мов та математики, Львівський регіональний центр оцінювання якості освіти анулював 13 робіт учасників ЗНО у трьох областях. 10 з них анульовані через використання засобів зв’язку, 2 – через невчасно здані роботи, 1- через підміну учасника тестування. Торік було анульовано близько 20 робіт у трьох областях.

Окрім того цьогоріч менше учасників ЗНО намагалося списувати один в одного. Не було, як каже О. Стрелюк, випадків вживання ненормативної лексики, яка позбавляла учасників права подальшого проходження тестування. За словами О. Стрелюк, скаржаться здебільшого ті абітурієнти, яким нічого втрачати, які не набирають прохідного балу.

Однак, якщо з дисципліною цьогоріч було краще, то організація самих учасників ЗНО

залишалася на низькому рівні. Не обійшлося без спізнень на пункти тестування, випадків відсутності необхідних документів. Разом з тим в «Опорі» вважають, що тут існує прогалина і Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО), який недостатньо інформував абітурієнтів про саму процедур проходження ЗНО та документи, які потрібно взяти з собою на пункт тестування. Тому наступного року вони пропонують УЦОЯО використовувати для інформування учасників ЗНО ефірний час державних ЗМІ.

Архіви