У Львові – День скорботи і вшанування пам’яті жертв нацистського та комуністичного режимів. Програма

Сьогодні у Львові відзначають День скорботи і вшанування пам’яті жертв нацистського та комуністичного режимів в Україні молитвою. Відбудеться вшанування жертв Другої світової війни, мирних жителів та військовополонених, яких вбили під час окупацій міста Львова. Влада міста закликає усіх долучитись до молебня. Відповідне розпорядження «Про відзначення у 2011 році Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв нацистського та комуністичного режимів в Україні» підписав 20 червня міський голова Львова Андрій Садовий. Про це інформує прес-служба ЛМР.

22 червня ми розпочнемо з молитви на площі перед пам’ятним знаком Жертвам комуністичних злочинів. Потім буде хвилина мовчання. Після цього ми підемо на площу перед тюрмою на Лонцького і там помолимось за тисячі людей, яких невинно замордували. Також помолимось на Цитаделі, де загинули десятки тисяч людей. Це жертви радянських і нацистських знущань. Ми повинні вшанувати всіх, повинні молитись і просити великого прощення/

міський голова Львова Андрій Садовий.

На будинках та спорудах підприємств, установ і організацій Львова вже вивішені Державні прапори України з траурними стрічками, а на будівлі Ратуші та будинках і спорудах органів державної влади і місцевого самоврядування приспущенні прапори.

Також відбудеться ряд заходів для належного вшанування пам’яті львів’ян, котрі протягом Другої світової війни стали жертвами нацистського та комуністичного режимів. Розпочнеться все з покладання вінків до підніжжя пам’ятника Жертвам комуністичних злочинів (пл. М. Шашкевича, 1).

Всі учасники заходів пом’януть всіх загиблих жертв нацистського та комуністичного режимів в Україні загальноукраїнською хвилиною мовчання. Вона розпочнеться в 10:00 год.

Відбудуться дві поминальні панахиди в місцях масових розстрілів мирного населення під час Другої світової війни. Спочатку вона відбудеться у подвір’ї колишньої в’язниці «Тюрма на Лонцького».

Сьогодні – загальноміський день пам’яті, вшанування тих, хто загинув у ті страшні роки. Лише спільним єднанням і молитвою ми можемо гідно вшанувати безневинно закатованих українців.

22 червня для нас – це не лише початок війни гітлерівської Німеччини проти сталінського СРСР. Це також день, коли почала відкриватись страшна правда про злочини комуністів на землях Західної України. Сотні тисяч галицьких українців були вбиті лише за те, що були патріотами, священиками, представниками інтелігенції. Ця правда незручна для багатьох. Але наше завдання нагадувати світу, що Сталін і його послідовники заслуговують такого ж осуду і покарання історією, як Гітлер і нацисти.

22 червня – це день пам’яті за людей, які загинули. На гучні лозунги, ні прапори, не вшанують цих людей. Єдиний вираз поваги – єднання у спільній молитві. Сьогодні ми молимось за усіх – тих, хто вбивав, і тих, кого вбивали. Ми молимось за себе, за наш мир, спокій та розуміння. Лише у толерантній молитві ми зможемо з гідністю відзначити цей день/

міський голова Андрій Садовий.

Друга панахида відбудеться біля меморіального хреста на території історико-культурного ландшафтного комплексу «Цитадель», де протягом 1941-1944 років знаходився нацистський концтабір «Шталаг-328» для військовополонених.

О 19:00 год на пр. Свободи біля пам’ятника Т. Шевченкові відбудеться вечір-реквієм за жертвами масових розстрілів.

Завершиться все проведенням ще однієї панахиди та запаленням поминальних свічок біля колишньої тюрми №2 на вул. Замарстинівській, 9, де розміщена стела з іменами жертв.

Також в цей день закладам культури та громадського харчування рекомендували утриматися від проведення розважальних заходів.
Довідка
Програма заходів з відзначення у 2011 році Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв нацистського та комуністичного режимів в Україні

22 червня 2011 р, середа:

09:45 – 10:00 – покладання вінків до підніжжя пам’ятника Жертвам комуністичних злочинів (пл. М. Шашкевича,1)

10:00 – загальноукраїнська хвилина мовчання

10:01 – 10:15 – піший перехід учасників заходів у подвір’я колишньої в’язниці «Тюрма на Лонцького» (вул. С. Бандери, 1)

10:15 – 10:35 – проведення екуменічної поминальної панахиди за жертвами нацистського та комуністичного режимів в Україні у подвір’ї колишньої в’язниці «Тюрма на Лонцького» (вул. С. Бандери, 1)

10:35 – 10:50 – піший перехід учасників заходу до історико-культурного ландшафтного комплексу «Цитадель» (вул. П. Грабовського)

10:50 – 11:10 – проведення екуменічної поминальної панахиди за жертвами нацистського та комуністичного режимів в Україні біля меморіального хреста на території історико-культурного ландшафтного комплексу «Цитадель» (вул. П. Грабовського)

19:00 – 20:00 – вечір-реквієм за жертвами масових розстрілів у червні 1941 року (просп. Свободи, біля пам’ятника Т. Шевченку)

20:00 – 20:30 – піший перехід учасників заходів до колишньої в’язниці на вул. Замарстинівській

20:30 – 21:00 – проведення екуменічної поминальної панахиди за жертвами нацистського та комуністичного режимів в Україні та запалення поминальних свічок біля колишньої в’язниці на вул. Замарстинівській.

Архіви