У зоні АТО катастрофічно бракує персональних медичних аптечок, – волонтер

Реанімобіль в зоні АТО – це будь-яка колимага, що може їхати. Поранених грузять туди є і везуть по полях, по фугасах, куди є тільки можливість.

Про це під час відеомісту між Львовом і Донецьком (включення з Краматорська) на тему: «Медична допомога учасникам АТО на фронті і в тилу: ургентні проблеми» повідомив громадський активіст, – сказав волонтер Олег Панасенко.

За його словами, на війні проблема надання першої медичної допомоги стоїть дуже гостро.

– У вересні-жовтні в АТО дуже бракувало сучасних засобів бойової медицини, дуже бракувало знань. Зараз саме цим я і займаюся, тобто роблю персональні медичні аптечки для бійців 80-ки . І для санінструкторів. Тому що дотепер з цим ситуація жахлива, – каже він.

А ось на думку  начальник військово-медичного клінічного центру Західного регіону, полковника медичної служби Івана Гайди, в умілих руках будь-яка річ може врятувати життя. Головне – рятувати, а не скаржитися.

– У нас немає індивідуальних аптечок. І впродовж 23 років незалежності України так вони не з’явилися. Але у нас є індивідуальні засоби медичного захисту. Так, у нас – індивідуальні перев’язочні пакети ще радянського виробництва. Але якщо вони правильно зберігалися і якщо ними вміло користуватися, то цілком достатньо якісно надати першу медичну допомогу, – каже він.

Він також зауважив, що військові  звикли користуватися тим, що дає держава. – Зате сьогодні у нас з’явився такий серйозний союзник, як волонтер. За що я їм дуже і щиро вдячний, – каже полковник медичної служби.

Архіви