У симфонічний оркестр Львівської філармонії взяли музикантів зі США

Новий головний диригент Академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії Тарас Криса пересадив артистів оркестру і запросив на посади концертмейстерів груп альтів та валторн музикантів зі США.

Про це сьогодні, 25 січня, під час прес-зустрічі на тему «Нове обличчя Академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії та його нові проекти», яка відбулася у Львівському прес-клубі, розповів сам диригент.

– Тепер у мене перші скрипки зліва, а другі – справа. Це створює певний стереоефект. Тепер все звучить збалансовано. Тому що перші та другі скрипки грають антифонально, – каже він.

За словами концертмейстера групи скрипок Олександра Божика пересаджувати оркестрантів, це – дуже поширена європейська практика.
– Це дійсно дуже цікавий стереоефект. Можливо, ми не звикли до того. Але це дуже цікаво, – каже він.

Також цього року мав відбутися конкурс на посади концертмейстерів груп альтів та валторн. Але керівництво Львівської філармонії вирішило відкласти конкурс на рік. А натомість тимчасово запросити на ці посади закордонних музикантів.

– Я їх запросив з точки зору прагматизму. Думаю, що львівським музикантам буде цікаво грати з музикантами з іншого світу,

Запрошена валторністка зі США Ліна Хостетлер пояснила свою згоду переїхати тимчасово до України можливістю набути новий досвід.

– В мене ніколи не було досвіду грати в оркестрі, який дає концерти щотижня. І це дуже поважно мати в резюме роботу в такому оркестрі, – каже вона.

Її колега, альтист зі США Далтон Дейвіс зауважив. що скористався можливістю розширити свою зону комфорту.

Зараз музиканти-іноземці вивчають українську мову. Але вважають, що з колегами порозуміються і так. Тому що більшість термінів у музиці -італійського походження. Ці слова розуміє кожен музикант. 

Довідка

Тарас Криса народився в Києві у сім’ї професійних музикантів. Його батько, Олег Криса, є відомим скрипалем, учнем Давида Ойстраха. Його мати, Тетяна Чекіна, була піаністкою, а його дід, Павло Чекін, – тенором у Большому театрі в Москві.
Тарас Криса навчався в музичній школі ім. Гнесіних в Москві, а в 1989 році емігрував з родиною до США, де продовжив навчатися грати на скрипці і диригувати в університеті штату Індіана і Північно-Західному університеті. Вже дев’ять сезонів Тарас Криса є художнім і музичним керівником симфонічного оркестру у Лас-Вегасі (штат Невада).

Архіви