У штабах партій зізналися, за яким критерієм висували кандидатів

У всіх 12 мажоритарних округах Львівщини є по кандидату від партії «Слуга народу». Проте тільки один з них є членом цієї партії.

Про це сьогодні, 2 липня, під час пресконференції на тему «Перебіг парламентської кампанії на Львівщині», яка відбулася у Львівському пресклубі, повідомила представниця громадянської мережі «ОПОРА»  Ольга Стрелюк.

– У вищезгаданої партії серед кандидатів – три жінки та 9 чоловіків, – каже вона.  

Партія «Голос» подала своїх кандидатів в 11 округах. Але 29 червня ЦВК скасувала реєстрацію, за поданням партії «Голос», одного кандидата у 121 виборчому окрузі. Тому ця партія йде на вибори у десятьох виборчих мажоритарних округах.

– Семеро кандидатів від «Голосу» є представниками або колишніми партійцями Української Галицької партії, –  зазначила Ольга Стрелюк.

ВО «Свобода» висунула 10 осіб у мажоритарних округах – чотирьох жінок та шістьох чоловіків. Всі вони є членами партії «Свобода». Також десять кандидатів делегувала на вибори «Громадянська позиція».  А «Самопоміч» та ВО «Батьківщина» – по вісім. Причому, тільки 60 відсотків висунутих кандидатів є членами цих партій. Жодного партійця серед кандидатів до парламенту немає серед кандидатів партії «Голос» .

– Ми запитували в штабах партій, за якими критеріями вони висувають кандидатів у мажоритарках. Вони кажуть, що це має бути впізнавана людина, – розповіла представниця ГМ «ОПОРА».

 «Європейська солідарність» висунула п’ять кандидатів. 

– Минулих парламентських виборів «Блок Петра Порошенка» отримав тут п’ять депутатів до Верховної Ради. Однак жоден з чинних депутатів не кандидує від «Європейської солідарності». Більшість з них йдуть як самовисуванці, – каже вона.

По одному кандидату зареєстровано від партій «Правий сектор», «Разом сила», «Удар Віктора Кличка» та від «Української партії». 

– Середній вік кандидата – 43 роки. Наймолодший кандидат – 24-річний представник партії «Слуга народу» Роман Фединяк. Найстарший – сімдесятилітній рухівець Ігор Ковальчук, – повідомила Ольга Стрелюк.

Загалом на Львівщині 16 партій висунули 88 кандидатів.

– Серед переліку немає «Опозиційного блоку» чи платформи «За життя». Зрозуміло, тут електоральна підтримках цих партій та кандидатів буде мізерною. Тому ці партії зосередили свої зусилля в інших регіонах, – вважає представниця ГМ «ОПОРА».

Архіви