У неділю на горі Маківка – 100-річчя бою, який забезпечив перемогу над російською армією

У неділю, 3 травня, на горі Маківка, що на Сколівщині, відбудуться урочистості з нагоди 100-річчя героїчної битви українських січових стрільців з російськими військами. Цього року відгомін подій столітньої давнини відзначають на державному рівні.

Про організацію урочистих заходів розповіли у четвер, 30 квітня, під час прес-конференції у Львівському прес-клубі заступник директора департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Львівської обласної державної адміністрації Марія Вагіла, голова Сколівської районної державної адміністрації Ігор Свистун і начальник відділу молодіжної політики управління молоді та спорту Львівської ОДА Андрій Ковальський.

Найближчими днями на Сколівщину вирушать групи молоді та дітей від десяти років на табірний збір. Організатори проведуть для молоді історичний екскурс у події столітньої давнини та навчання з таборування. Особливу увагу приділять патріотично-виховному юнацтва.

Цього року спільними зусиллями влади, організацій і простих людей вдалося виконати великий обсяг робіт з приведення до ладу шляхів до гори Маківка. Довіз на вершину організовано здійснюватимуть від підніжжя гори.

"Традиційний маршрут на гору збережеться для тих, хто облюбував його. – наголосив Ігор Свистун. – Але цього року, спільно з державним підприємством "Славське лісове господарство", прокладено нову лісову дорогу. Вона хоч і ґрунтова, але дуже якісна: там проїде будь-який вид транспорту".

На самій горі також передбачені місця для паркування транспорту (приблизно на 30 місць) та місця харчування.

Довідка

Бої за гору Маківку відбувалися під час Першої світової війни на східному фронті в Карпатах між підрозділами австро-угорських та російських військ.

Гору Маківка Січові Стрільці зайняли 22 березня, і відтоді бої за неї майже не припинялись протягом 60 днів. Гора стала на той час ключовим пунктом оборони австрійської Південної армії, адже закривала найкращі підходи російській армії та не дозволяла їй пробитися по річкових долинах до Тухлі і Славська.

Найзапекліша боротьба за гору Маківку тривала з 29 квітня до 2 травня 1915 року. Австрійські частини відступали під натиском російських військ, які зайняли половину гори.

Протягом чотирьох днів українські січові стрільці вистояли під натиском російських військ і зуміли втримати позиції.

Втрати українських січових стрільців становили 42 вбитих і 76 поранених.

Запекла оборона Маківки дозволила 55-ій австро-угорській піхотній дивізії повністю виконати поставлені перед нею стратегічні завдання, та в кінцевому підсумку призвела до загального відступу російських військ із Галичини.

Про це  повідомила прес-служба ЛОДА.

Архіви