У Мінфіні кажуть, що Львівщина найкраще впроваджує їх експеримент

Про це 31 травня повідомили учасники засідання Львівського прес-клубу «Результати та практичний досвід запровадження програмно-цільового методу бюджетування у Львівській області».

Як повідомив заступник гендиректора «Інституту бюджету та соціально-економічних досліджень» В’ячеслав Зубенко, «основна ідеологія програмно-цільового методу бюджетування у тому, що ми відходимо від поняття утримання і поступово рухаємося до принципу, а який результат ми досягнемо завдяки використанню того чи іншого фінансового ресурсу».

«Ми намагаємося зробити аналіз, яка тенденція збільшення чи зменшення смертності, наприклад, у закладах охорони здоров’я, чи зменшилося перебування хворих на стаціонарі. Це певна низка показників, які аналізуються протягом реалізації програми», – пояснив Зубенко.

За його словами, програмно-цільовий метод бюджетування прийшов з бізнесу. «У бізнесі цікаво, який результат буде досягнуто. По закінченні реалізації програми бізнес аналізує, чи досягнуто цей результат», – сказав Зубенко.

За його словами, більшість країн перейшли на такий метод: його використовують деякі штати США, Великобританія, Нова Зеландія, рухаються у цьому напрямі Казахстан, Російська федерація.

Про переваги програмно-цільового методу бюджетування повідомила і заступник начальника головного фінансового управління Львівської ОДА Світлана Наконечна.

«Якщо людина потребує консультації лікаря – вона потребує певних послуг. За програмно-цільовим методом оплачується ця послуга тоді, коли людина звертається до лікаря за лікуванням чи консультацією. За традиційним методом бюджетування – у будь-якому випадку оплачується ця послуга через утримання установи: чи людина буде її отримувати чи не буде. Бюджетні кошти використовуються на утримання установи, штату працівників. За програмно-цільовим методом держава може купувати послугу як у бюджетній установі, так і у приватній структурі. Але ми до цього етапу ще не дійшли – це далека перспектива», – розповіла Наконечна.

Вона зазначила, що експеримент на Львівщині триває уже декілька років. У 2010 році він відбувався у галузях охорони здоров’я та освіти.

Як повідомила начальник відділу реформування та стратегії розвитку місцевих бюджетів Міністерства фінансів України Олена Гоголь, окрім Львівщини, експеримент втілюється у Луганській, Житомирській областях та в Криму. У 2011 році Мінфін планує залучити до програмно-цільового методу бюджети усіх рівнів у цих регіонах – всього 118 бюджетів.

Гоголь також повідомила, що зараз міністерство працює над підготовкою програмного забезпечення для переведення ручної роботи фінансистів в автоматичний режим.

Представник Мінфіну також відзначила, що Львівській області найкраще дається впровадження програмно-цільового методу бюджетування з-поміж інших регіонів, де триває експеримент.

Архіви