У Львові розповіли про «метод Геббельса» у передвиборчій агітації

Тема, яка повторюється кілька разів, стає істиною. Саме таким принципом послуговувався головний пропагандист нацистської Німеччини Йозеф Геббельс – і його методом, на думку львівської журналістки і блогерки Ольги Березюк, не гребують деякі кандидати в нашому місті.

На засіданні «”Чорний” піар і маніпуляції на місцевих виборах: як це впливає на рейтинги кандидатів?» у Львівському пресклубі вона зауважила, що якщо один з кандидатів, який є власником і телеканалу, і радіо, і сайту, постійно оббріхує свого суперника, у виборця несвідомо закладається думка: «Мабуть щось у цьому є», пише DailyLviv.

– Людина чує одну й ту ж інформації і з телевізора, і в радіоефірі, вона заходить в інтернет переглянути новини – і читає знову про «поганого» кандидата. Пересічний виборець не завжди замислюється, що недостовірна інформація йде з одного й того ж джерела. Він думає, що її подають різні ЗМІ. В результаті – вірить. Так працював Геббельс, так працює одна з політичних сил у Львові та її лідер.

Однак Ольга Березюк, яка є кандидаткою в депутатки до Львівської обласної ради від партії “Європейська солідарність”, не озвучила назву партії і прізвище її керівника.

За словами журналістки, в законодавстві немає визначення терміну «чорний піар», а тому він не заборонений. Вона навела приклад того, як це працює:

– Коли я працювала у відділі комунікацій ЛОДА, ми організували престур, щоб журналісти могли оцінити ремонт доріг в області. Всі ЗМІ подали приблизно однакову за змістом, позитивну інформацію. І лише представники одного з медіа, які – для нас це не було сюрпризом  – приїхали шукати недоліки, написали матеріал у стилі «яма на ямі», «знову прогавили». Ми бачили, як вони ходили з камерою на ще не відремонтованих ділянках, шукали недоліки. А хто хоче їх знайти – завжди знайде, навіть якщо доведеться перекручувати факти. Якщо людина є гарним фахівцем у піарі, вона навіть із суперпозитивної новини зробить негативну.

Ольга Березюк, яка віднедавна веде свій блог на політичну тематику, зазначила, що не вдається до «чорного» піару, проте сказати, що тут є «білий» піар теж не зовсім правильно.

– Радше я б охарактеризувала свій блог як «фактаж викладений з гумором». А загалом я проти будь-яких маніпуляцій. Вважаю, що нам не потрібно щось вигадувати. У нас є чітка передвиборча програма. Ми маємо конкретні результати дій. Люди це бачать. І я знаю, що вірять, бо рейтинги нашої політичної сили і кандидата зростають. Я не сумніваюсь, що виборець здатен проаналізувати інформацію і зробити власні висновки. І що на красиву, але неправдиву картинку вони не ведуться, – підсумувала Ольга Березюк.

Відео: Львівський пресклуб

Архіви