У Львові презентували сайт Трибунал, де збиратимуть інформацію про всіх білоруських злочинців (відео)

Сайт «Трибунал» – це інтернет-ресурс, на який будуть збирати інформацію про всіх білоруських злочинців, в тому числі і за воєнні злочини.

Відео: Львівський пресклуб

 

Про це на пресконференції у Львівському пресклубі повідомив керівник БО “БФ “Вільна Білорусь” Олексій Францкевич.

“Сайт «Трибунал» – це інтернет-ресурс, на який буде збиратися інформація про всіх білоруських злочинців, в тому числі і за воєнні злочини. Адже з території Білорусі був здійснений повноцінний наступ російських агресорів на територію України.

Саме тому ми прагнемо зібрати максимальні дані усіх злочинців, щоб вони були всі покарані”,- наголосив Олексій Францкевич.

Також дані з цього сайту, за словами керівника БО “БФ “Вільна Білорусь”, будуть використані і при побудові вільної незалежної Білорусі.

“Зокрема, інформація з цього ресурсу стане основою для люстрації, щоб усі ці злочинці не мали змоги обіймати посади та здійснювати будь-яку політичну діяльність”,- наголосив Францевич.

Олександр Головастов, волонтер БО “БФ “Вільна Білорусь”, докладно розповів про структуру сайту.

“Ми зробили на сайті кілька розділів, куди вносимо осіб, які так чи інакше причетні до злочинного режиму Лукашенки. Ми збираємо на кожну особу картки, в яких зазначаємо, в чому ця особа підозрюється та на яке покарання заслуговує. Кожна картка містить серйозний юридичний висновок з кожної конкретної особи. Зокрема, тут розписано, чому, за які саме злочини, за якими пунктами міжнародного законодавства та законодавства Білорусі ця людина має бути притягнута до відповідальності у майбутньому.

Окрім даних на військо-політичну верхівку влади, ми також збираємо дані й на тих людей, які допомагають цьому режиму існувати. Наприклад, на численних проросійських діячів, зокрема членів так званої організації «Русскі свєт».

Наш ресурс – це своєрідна інтернет-пам’ять, котра буде пам’ятати про всі злочини, навіть про ті, котрі люди, можливо, вже забудуть, адже кожен злочинець має бути покараний до букви закону.

Також до цього сайту ми створили анонімний телеграм-бот, на який через QR-код може цілком анонімно звертатися будь-який громадянин Білорусі й фіксувати злочини режиму Лукашенки”,- розповів Олександр Головастов.

Довідка

Сайт “Трибунал” – це дослідницький проєкт, метою якого є збирання, запис та надійне зберігання інформації про представників режиму Лукашенка, їхніх помічників та скоєних ними злочинів, у тому числі й військових.

Дані, що зберігаються на ресурсах проєкту «Трибунал», призначені для інформування білорусів та світової громадськості про представників режиму Лукашенка, їхніх посібників та скоєні ними злочини.

Інформація, яка розміщена на сайті, може бути використана після звільнення Білорусі при організації слідства, суду та переслідування винних, а також при проведенні люстрацій.

Архіви