У Львові хочуть заборонити виконкому ЛМР видавати дозволи на будівництво – він не має на це права

Те, що вже чотири роки поспіль забудовники отримують від виконкому ЛМР будівельні умови і обмеження на зведення об’єктів, насправді є грубим порушенням законодавства.

Про це заявив Володимир Довжинський, історик, дослідник містобудівного середовища м. Львова і донедавна багаторічний керівник «Археологічно-архітектурної служби м. Львова», пише DailyLviv.

– Існує Закон України про регулювання містобудівної діяльності – все регулюється ним, –  розповів він під час експертної дискусії: «Львів. Як припинити хаотичну забудову?», організованої кандидаткою на посаду голови Львівської ОТГ Юлією Гвоздович у Львівському пресклубі. – У цьому законі зазначено, що дозволи на будівництво здійснюють повноважні органи. А у Львові маємо парадокс – цим займається виконком.

Володимир Довжинський наголосив, що виконавчий комітет не є повноважним органом у цьому питанні, адже до його складу входять заступники міського голови, низка високопосадових чиновників, «ручні» представники громадськості, але експертів з будівництва і архітекторів  – немає.

– Ще 4 роки тому за дозволи особисто відповідав головний архітектор міста. Потім міський голова зманіпулював думкою новообраних депутатів, переконавши їх, що одна людина не повинна займатися такою важкою працею. І під час сесії ЛМР вони дружно проголосували за те, щоб віддати такі повноваження виконкому. Не вникаючи взагалі у тонкощі законодавства. Як результат, де-факто маємо ситуацію, коли слухняний виконком дає такі дозволи, в яких зацікавлений міський голова, – пояснив він.

Першочергове завдання нової команди Львівської ОТГ –  передати функцію надання дозволів профільному органу, вважає Володимир Довжинський. У ЛМР є кілька підрозділів, які можуть цим займатися. На думку дослідника історичного середовища, це унеможливить монополію і знизить корупційні ризики в будівельній сфері Львова.

Усе вирішує одна людина: львівський депутат розповів, як мерія надає дозволи на будівництво.

Дозволи на будівництво: виконком ЛМР 130 разів порушив генплан Львова.

У Львові штучно створюють конфлікти між експертами і урбаністами та свідомо доводять до аварійного стану будівлі.

Відео: Львівський пресклуб

Архіви