У Львові хочуть перейняти приклад Барселони і Парижу, де на дахах ростуть дерева

Не лише парки і сквери, а й зелені зони на дахах і стінах будинків та зупинках громадського транспорту. Саме таким має бути Львів, якщо ми хочемо називати своє місто європейським.

Таку ідею запропонувала Ірина Бек, голова Львівської міської організації Української Галицької партії, пише DailyLviv.

– Моє місто на очах перетворюється на «парк авалонського періоду», –  сказала вона на засіданні «Паркова культура Львова: території відпочинку чи корупційних оборудок?» у Львівському пресклубі. – Разом з експертами УГП ми розслідували схеми, за якими території міста потрапляють до забудовників, і виявили, що зелені зони перебувають під особливою небезпекою, адже це дуже ласі шматки для бізнесменів. Вони використовують дуже хитрі схеми, готуються до захоплення на багато років наперед, проводять різні незаконні махінації з орендою землі і передачею ділянок на фіктивні ОСББ чи третіх осіб. У підсумку, місто втрачає і зелені території, і кошти. Ми порахували, що місцевий бюджет отримав би щонайменше 1 млрд грн від податків, якби ці території продали в законний спосіб. Але їх банально вкрали.

Ірина Бек нагадала, як активісти багато років боролись за Сихівський лісопарк. І дотепер його межі ще не встановлені, хоча парк уже перебуває на фінальному етапі реєстрації.

– Ми могли взагалі втратити його, бо з одного боку наступав “Шувар”, з іншого – «Авалон» і пани Дубневичі. А це головна рекреаційна зона для жителів Сихова. Я не уявляю, як її можна було так бездумно знищувати.

Окрім збереження парків і скверів, Ірина Бек пропонує розвивати у місті ще один напрямок – альтернативне озеленення.

– Я вважаю, що треба зобов’язати забудовників не лише робити озеленення довкола територій, де вони зводять будинки, а й озеленювати дахи і стіни будинків, влаштовувати зелені зони на зупинках громадського транспорту. Ми могли би повчитися цьому у фахівців Барселони і Парижа, де такий дизайн дуже популярний. Я хочу, щоб Львів був зеленим, а не кам’яним і залізобетонним, – наголосила Ірина Бек.

Зелена катастрофа: майже третина львівський парків і левова частка скверів не мають зареєстрованих меж (відео).

Владу Львова звинуватили у змові з місцевими олігархами у крадіжці територій парків і скверів.

Відео: Львівський пресклуб

Архіви