У Лозинській сільській раді скаржаться, обласна комісія з питань екології загальмувала рішення по газифікації семи сіл

Одні нарікають, інші – виправдовуються. У Лозинській сільській раді, що у Яворівському районі, скаржаться, обласна комісія з питань екології загальмувала рішення по газифікації семи сіл. Мовляв, вже й інвестора на роботи знайшли. Торік підписали угоду. Але питання зрушило з місця лише зараз. І то лише – частково: потрібен дозвіл від депутатського корпусу. Тим часом у комісії пояснюють, рішення не гальмували, а відкладали. І причин для цього було чимало. 

Понад півтори тисячі мешканців. Разом – сім сіл: Лозино, Дубровиця, Ставки, Верхрутка, Середній Горб, Турича та Великі Гори. Виконувач обов’язків голови Лозинської сільської ради Світлана Мацько скаржиться, через відсутність газу молодь їде до міста. Говорити про відкриття  підприємств та створення нових робочих місць взагалі не доводиться.
Виконувач обов’язків голови Лозинської сільської ради Світлана Мацько: „Я маю кожен день по пару людей. Тим більше – нам дали надію, що в нас буде той газ. Заштопорилося… Якщо б воно йшло все своїм чередом, повірте, напевно б одне село мало б газ сто відсотків”.
     

Торік Лозинська сільська рада підписала угоду з інвестором. Той пообіцяв провести газифікацію семи сіл. Взамін  попросив ділянку на розробку родовища піску. З цього моменту і почалися непорозуміння, – каже Світлана Мацько. Питання  гірничого відводу мала розглянути обласна комісія з питань екології. Проте не бралася до нього мало не 9 місяців. Погодження дала лише 6 вересня. 

Інвестор нарікає –  за цей час втратив купу грошей. Минулого року газифікувати села можна було за понад півтора мільйони гривень. Тепер – треба близько п’яти.
говорить представник  фірми-інвестора  Микола Ющик: „Проплатили 800 тисяч гривень. На цей час 8 квітня 2008 року подали документи у комісію обласної ради, щоб пройти процедуру. Вони не виділяють, не надають. Процедуру по документах”.
  

Тим часом у обласній раді пояснюють, рішення відкладалося через поважні причини. Жодних надуманих зволікань у комісії – не було.
Радник прес-служби Львівської обласної ради Антін Радомський: „Поступило звернення від громади, яким вони просять не надавати відводу площею 62 га для створення піщаного кар’єру. Відповідно розгляд цього питання був відкладений для розгляду всього питання по суті. Для того, щоб можна було прийняти об’єктивне рішення”.
    

Чи будуть мешканці семи сіл Яворівського району з газом цього року – досі не відомо. Питання про надання інвестору гірничого відводу на розробку Лозинського родовища піску, а відтак і газифікації  – зависло в повітрі. Комісія екології згоду дала, тепер – справа за обласними обранцями, які засідатимуть завтра. 

Архіви