У лютому спрощенці заплатять 8448 гривень соцвнеску. Якщо не буде змін

Фізичні особи-підприємці на загальній системі оподаткування, які не здійснюють свою діяльність, але й не знялися з реєстрації, у лютому 2018 року повинні заплатити 8 448 гривень єдиного соціального внеску за 2017.

Про це сьогодні,1листопада, під час відеопрограми «Бухгалтерська правда», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила директор Академії професійного бухгалтера Людмила Шахно,

– Усі, хто ще з березня очікував, що уряд скасує податкову вимогу – сплату ЄСВ, якщо підприємець не здійсню жодної діяльності, ваші очікування нічим не закінчилися. Якщо хтось думає, що його не рухають, тому що щось скасували, то я нагадую, що нічого не скасували. І за вами залишився обов’язок сплатити 704 гривні за кожен місяць. Якщо їх помножити на 12 місяців, буде 8 448 гривень за рік. Якщо, звичайно, у листопаді чи грудні не будуть внесені зміни до законодавства, – повідомила невтішні новини  директор.

Вона також нагадала, що всім ФОПам на загальній системі оподаткування, які не здійснювали діяльність, дали можливість знятися з реєстрації до 31 березня цього року. І їм також дозволили не сплачувати ЄСВ за січень та лютий цього року.

Не платити єдиний соціальний внесок можуть тільки ті підприємці, які вийшли на пенсію за віком, та інваліди. Якщо, до прикладу, ФОП здійснює догляд за дитиною з інвалідністю або ж перебуває у відпустці в зв’язку з вагітністю та пологами, або доглядає за дитиною до досягнення нею трирічного віку (декретна відпустка) і через це не здійснює діяльності, то йому доведеться сплатити в лютому наступного року єдиний соціальний внесок.

Архіви