У Львові вимагають у Генпрокуратури порушити кримінальну справу про “прорив” кордону

Учора у Львівській області відбулася наруга над державним кордоном України. Дивно, що ні Генпрокуратура, ні Міністерство внутрішніх справ не відкрили відразу кримінальної у справи за цим фактом.

Про це сьогодні, 11 вересня, під час прес-конференції на тему: «Партія «Громада і закон» подала заяву в Генпрокуратуру з проханням порушити кримінальну справу про несанкціонований перехід кордону10 вересня на КПП «Шегині» та вимагає внести цю справу в єдиний реєстр досудових розслідувань”, яка відбулася у Львівському прес-клубі, заявив головний редактор журналу «Ідея і чин» Ігор Подоляк.

– Чому ми не знаємо реакцію Президента на ці події? Вчора у нас забрали Крим, Донбас, завтра заберуть Львів, – категорично стверджує він.

Ігор Подоляк каже, що коли переглянув відео та стріми з подій у Краківці та Шегинях, у нього виникли логічні питання.

– Якщо розміркувати тверезо і знати, що кордон заміновано, то чому не було евакуйовано людей? Чому люди побігли не в бік Варшави, а бік Києва?, – ставить він риторичні питання.

Зрештою, він сподівається, що відповіді будуть саме тоді, коли влада виконає свій обов’язок та порушить кримінальні справи за статтею 332 ККУ.

– Мене не цікавить, хто спровокував і замовив цей злочин. Я вимагаю, щоби злочинці були покарані, –  Ігор Подоляк повідомив, що сьогодні ЛОО політичної партії  «Громада і закон» зареєстрували свою вимогу – відкрити кримінальну справу проти всіх, хто вчора нелегально перетнув кордон.

При цьому він абсолютно не звинувачує Міхеїла Саакашвілі.

– Саакашвілі став маріонеткою в цій ситуації. Його просто перенесли через кордон, – каже він.

Голова ЛОО політичної партії  «Громада і закон» Оксана Мачеус здивована тим,  що жодна політична сила не відреагувала на вчорашні події на західному кордоні.

– Легко перетнути наш кордон та над ним познущатися. Ми вимагаємо, щоби осіб, які це вчинили, притягнули до відповідальності, – каже вона.

Серед порушників кордону члени ЛОО політичної партії  «Громада і закон» вбачають народних депутатів, які просто попіарилися на вчорашніх подіях.

Архіви