У Львові страховий скандал на 5 млн грн

Львів’янин Андрій Хом’як вважає себе потерпілим від дій ВАТ СТ «Гарантія», яка, за його словами, просто дурить людей. У грудні 2008 року у потерпілого Хом’яка згорів застрахований будинок, утім страхове товариство «Гарантія» й досі не відшкодувало страхувальнику збитків. Натомість, страхове товариство зазначає, що не відмовляється відшкодування, однак потребує більше часу, щоб розібратися у справі. Про це, 2 жовтня, йшлося під час засідання Прес-клубу.

Як повідомив адвокат потерпілого Петро Петришин, у жовтні 2008 року між Львівською регіональною дирекцією ВАТ СТ «Гарантія» та Андрієм Хом’яком був укладений договір про страхування будинку на страхову суму майже 3,7 млн грн. Будинок площею 358 м кв знаходиться в Брюховичах біля Львова. 19 грудня того ж року було укладено додаткову угоду до вказаного договору, за якою страхову суму збільшили на 1,7 млн грн у зв’язку із зміною курсу валют. У грудні 2008 року будинок був знищеним під час пожежі, про що одразу ж було повідомлена страхова фірма і надані їй всі документи. Адвокат також зазначив, що будинок був застрахований згідно з вимогами банку, в якого страхувальник брав кредит. Тому й вся сума відшкодування, яка має бути виплачена страхувальнику, також повернеться в банк, а не до нього особисто.

«Водночас страхове товариство почало зволікати з оформленням документів і навіть не провело експертизу для визначення причин і розмірів збитків, що передбачено в договорі», – наголосив Панчишин. Лише після того, як потерпілий замовив приватну експертизу і у травні надав її висновки страхувальникам, де розмір збитків зафіксований на суму 5,4 млн грн, у «Гарантії» почали метушитися. Однак, СТ «Гарантія» повідомила тоді потерпілого, що наразі питання відшкодування не може бути прийнято.

На що в.о. директора Львівської філії ВАТ СТ «Гарантія» Марія Чайка зазначила, що Хом’як підписав договір про страхування з неуповноваженою займатися цим особою, а лише з посередником фірми і підпису директора на договорі немає, однак цей документ пройшов через відділ обліку. А зараз СТ «Гарантія» подала заяву до прокуратури, щоб з’ясувати правомірність дій працівників товариства, які підписували документ і, чи не було між ними факту змови з страхувальником. Також Марія Чайка зазначила, що у травні в них не було достатньо часу вивчити всі подані страхувальником документи і прийняти рішення за кілька днів, як він цього вимагав. Також фірма подала запити в правоохоронні органи, щоб з’ясувати причини і обставини пожежі і чекає на відповідь. Наразі лише відомо, що причина пожежі – сторонні дії третіх осіб. Утім, страхувальники не заперечують, що навіть в такому разі потерпілий має право отримати відшкодування. Вони лише, за словами юрисконсульта «Гарантії» Андрія Стадника, хочуть, аби правоохоронні органи встановили, чи не міг бути причетним до пожежі сам страхувальник.

Марія Чайка визнала вину товариства, що вони й справді затягнули з проведенням експертизи. Лише 1 липня «Гарантія» звернулася до Київського науково-дослідного інституту судових експертиз провести оцінку завданих пожежею збитків. Висновки ще не готові.

Ще одним цікавим фактом є лист Президента ВАТ «Страхове товариство «Гарантія» М. Ногача до Хом’яка, де він пише, що договір підписаний з Хом’яком визнано нікчемним (вища форма недійсності) і страхувальнику було повернуто платежі. Однак юрисконсульт Львівської філії «Гарантії» зізнався, що наразі підстав визнавати цей договір нікчемним немає і це може зробити лише суд.

На те, що Хом’як підписував договір з не уповноваженою особою, як зазначають в «Гарантії», потерпілий відповів: що йому й на думку не спадало перевіряти паспорт представника фірми. Підписував він договір в одній з філій «Гарантії» на вул. Городоцькій у Львові і отримав договір з мокрою печаткою, тому й перевірив права і повноваження працівників, які там працюють. Одразу ж у травні, коли Хом’яку відмовились відшкодовувати кошти, він звернувся зі скаргою у Державну комісію з регулювання ринків та фінансових послуг України. Комісія, яка провела позапланову перевірку, винесла припис, що дійсно ВАТ СТ «Гарантія» затягує з виплатою відшкодування. Однак, як повідомила представник територіального управління Держкомісії на Львівщині Ірина Пастернак, заставити виплатити відшкодування страхову фірму вони не мають права і рекомендують лише вирішувати цю справу у суді. Як зазначив Андрій Хом’як, як тільки буде готова експертиза Київського інституту, він дійсно подасть до суду на ВАТ СТ «Гарантія», а наразі просто хоче попередити громадськість, що є така фірма.

Архіви