У Львові стартував українсько-польський проект для ініціативної молоді

Аналіз стану малого підприємництва показує, що сектор малого бізнесу в Україні перебуває на початковому етапі розвитку і характеризується високим ступенем неефективності. За нинішньої ситуації розвиток малого бізнесу в Україні повинен стати вирішальним чинником для вдосконалення економічних механізмів: цей напрямок потребує ефективної підтримки, яка повинна бути спрямована на створення позитивного економічного та правового клімату в країні. А також – на формування бізнес-активності в молодіжному середовищі та навчання основам підприємницької діяльності змалку, починаючи зі школи.

На вирішення останнього компоненту і спрямований україно-польський проект «Ініціативна молодь – Регіональна система підготовки тренерів у сфері підприємництва в українській системі освіти".  Проект реалізується Фундацією розвитку місцевої демократії, Малопольським інститутом місцевого самоврядування і адміністрації, м. Краків, та Львівською обласною громадською організацією «Західноукраїнський регіональний навчальний центр» у партнерстві з Івано-Франківською громадською організацією «Ділові ініціативи» і фінансується в рамках Програми польської співпраці розвитку МЗС «Польська допомога задля розвитку 2012».

17 травня 2012 року у Львові відбулась інформаційна партнерська зустріч партнерів проекту.

Мета проекту – розробка української моделі навчання підприємництва в школах I-III ступеню Західної України, що дозволить підвищити активність  молоді у започаткуванні економічної діяльності та призведе до розвитку приватного сектору, зменшення рівня бідності, а також підвищення темпу зростання робочих місць у секторі мікро- та малих підприємств.

Цільовою групою проекту є вчителі та працівники неурядових організацій та установ культури, які займаються молодіжними проблемами  з сільських районів та з малих міст Львівської , Івано-Франківської, Волинської, Рівненської, Тернопільської, Хмельницької, Чернівецької, Закарпатської областей. З їх числа планується відібрати та навчити тренерів з підприємництва для проведення серії навчань в середніх школах.

Основні напрямки діяльності проекту:

–        Розробка і впровадження методології навчання молоді у сфері підприємництва у відібраних школах на території Західної України з використанням польських прикладів.

–        Підготовка професійної групи українських тренерів з підприємництва  для проведення занять з молоддю в українських школах.

–        Закладення  тривалої співпраці між польськими та українськими освітніми та адміністративними середовищами у сфері організації і промоції навчання підприємництва у школах.

–        Поширення корисного досвіду, пов’язаного з функціонуванням системи навчання підприємництва в школах серед української місцевої адміністрації та освітніх і економічних середовищ.

Очікується, що глобальний ефект діяльності проекту дасть групам кінцевих бенефіціарів суттєву підтримку у сфері підвищення економічної свідомості, а отже й економічного розвитку України .

Архіви