У Львові розповіли про порушення, які очікують в день виборів

Поліція найчастіше фіксує порушення умов ведення передвиборної агітації: поширення агітматеріалів без вихідних даних, агітація не з виборчого фонду, розміщення агітації у невідведених місцях, дрібне хуліганство.

Про це під час прес-конференції на тему: “Львівщина напередодні виборів: перебіг виборчої кампанії, порушення, ризики", яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила громадська омбудсменка із захисту виборчих прав Громадянської мережі "ОПОРА" у Львівській області Ярина Гаєцька-Колотило.

За її словами, Львівщина досить спокійний регіон, якщо порівнювати кількість порушень виборчого законодавства у Львівській та інших областях. Проте, в день голосування варто готуватись до того, що правопорушень стане більше. :

“У день голосування та підрахунку голосів прогнозуємо зростання кількості правопорушень. Насамперед, це будуть процедурні правопорушення з боку виборчих комісій. Очікуємо також на, так звані "звичаєві правопорушення", наприклад, порушення таємниці голосування, надання виборцю виборчого бюлетеня без документів, які посвідчують його особу, тощо. Можливі випадки знищення виборчого бюлетеня або його викрадення”,- розповіла виборча омбудсменка. 

Громадська омбудсменка зі захисту виборчих прав нагадала, що, на перший погляд, "безневинні" порушення, наприклад, голосування більше одного разу передбачають кримінальну відповідальність. Крім того, Гаєцька-Колотило закликала  членів виборчих комісій до належного виконання своїх обов’язків, адже ухилення від них без поважних причин також передбачає кримінальну відповідальність

Архіви