У Львові розпочав роботу Ресурсний центр для об’єднань співвласників багатоквартирних будинків

    18 травня 2009 року у Прес-клубі відбулося засідання на тему: "Відкриття центру правової та практичної допомоги для об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ)". Його учасники – представники Львівської міської ради та громадської організації  «Фонд «Право і Демократія» повідомили про початок роботи нової консультаційної структури, яка працюватиме для розвитку ОСББ у Львові, та – розповіли про головні проблеми, що виникають при створенні самоврядних об’єднань громадян.

Ще у 2000 році Львівська міська рада своїм рішенням затвердила «Програму створення та забезпечення функціонування об’єднань співвласників багатоквартирних будинків у м. Львові». В ній ОСББ визнано  «альтернативним  варіантом утримання і експлуатації житла, а також реалізації права громадян щодо їх участі в місцевому самоврядуванні…». Зараз готується новий проект такої програми на 2009-2012 роки.

Станом на 20.04.2009 р. у Львові було зареєстровано 301 об’єднання співвласників. Незважаючи на безумовні переваги діяльності ОСББ ( залучення мешканців до управління житловим фондом, створення конкурентного середовища в сфері надання житлово-комунальних послуг та, відповідно, – підвищення їх якості) є і фактори, які стримують їх розвиток. Насамперед, це копітка процедура створення та державної реєстрації; забюрократизована та витратна процедура передачі у власність ОСББ прибудинкової території; недостатня кількість фахових управлінців, наголосив юрист проекту «Ресурсний центр для об’єднань співвласників багатоквартирних будинків» Андрій Бурий. Вирішення проблемних питань у сфері діяльності ОСББ потребує спільних зусиль влади та громадськості. Зараз готуються зміни до законодавства в частині вдосконалення регулювання діяльності об’єднань. В усій Україні створюються громадські об’єднання власників житла, які координують свою діяльність та обмінюються досвідом.

Ресурсний центр підтримує реформи в системі управління житловим сектором Львівщини та поширює інформацію про напрацювання серед партнерських організацій в усій Україні. Фахівці Ресурсного центру надаватимуть правову допомогу ініціативним групам та тим об’єднанням, що вже працюють, зазначив керівник проекту  «Ресурсний центр для об’єднань співвласників багатоквартирних будинків» Остап Тимчій. Також у Центрі можна отримати консультацію з практичних питань роботи об’єднань від спеціалістів Асоціації ОСББ Львова «Сихівчани». Бо метою діяльності Центру є підвищення рівня надання житлово-комунальних послуг, наближення комунального господарства міста Львова і населених пунктів Львівської області до світових стандартів у цій галузі. Через роботу Центру, в співпраці з органами влади, заплановано підсилити інституційну спроможність об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) у виконанні їхніх статутних завдань. Покращення самоорганізації населення для вирішення проблем місцевого значення належить до пріоритетів діяльності.

Діяльність Ресурсного центру адмініструє Фонд «Право і Демократія».

Фінансування надано Фондом ім. Стефана Баторія (Варшава) в рамках програми «Громадянські ініціативи у Східній Європі».

Адреса Центру: проїзд Крива Липа, 6, 3-й поверх.

Консультації надаються в понеділок, середу та п’ятницю з 15.00 до 19.00 лише за попереднім записом.

Телефони для попереднього запису на прийом: 297-19-32, 297-00-82.

Архіви