У Львові розкажуть як новий Закон України «Про акціонерні товариства» захищатиме від рейдерів

19 квітня 2010 р. Центр комерційного права спільно з Львівським територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку проводить «круглий стіл» на тему: «Закон України «Про акціонерні товариства»: основні новели». Громадське обговорення Закону, що набув чинності 30 вересня 2009 року, відбувається у межах благодійної програми «Розвиток комерційного права в Україні» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку. Про це "Щоденному Львову" повідомив Прес-клуб. 

Необхідність громадського обговорення положень цього Закону пояснюється тим, що наведення ладу у корпоративному секторі економіки стосується всіх без винятку верств суспільства, адже 75 % внутрішнього валового продукту країни виробляється акціонерними товариствами. Прийняття Закону було тривалим і складним, і фахівці Центру комерційного права брали активну участь у цьому процесі. Тепер можна сказати, що Закон України «Про акціонерні товариства» – значний прорив в українській правовій системі. Він створює правову основу для побудови надійної системи корпоративного управління, захищає права та інтереси інвесторів, у тому числі – що є вкрай важливим для пересічних громадян, – міноритарних акціонерів. Закон забезпечує гарантії та механізми захисту прав власності, а це зменшує ризик рейдерських атак на акціонерні товариства. Крім того, він чітко визначає правила зберігання документів компанії, доступ до них акціонерів, описує процес реорганізації та ліквідації компаній. Закон дає два роки на перехідний період від старої до нової моделі регулювання корпоративних відносин. Це –складний і важливий час для акціонерних товариств: вони повинні змінити статути, перереєструватися, залагодити процедури скликання та проведення загальних зборів тощо. З метою надати практичну допомогу акціонерним товариствам у цей перехідний період Центр комерційного права та Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку проводять цикл «круглих столів» у регіонах України, запрошуючи до участі відомих правників, науковців, фахівців з питань корпоративних відносин. 

Громадське обговорення теми «Закон України «Про акціонерні товариства»: основні новели» відбуватиметься з 10:00 до 13:00 за адресою: м. Львів, вул. Княгині Ольги, 116, конференц-зал готелю Супутник. 
“Центр комерційного права” –благодійна організація, що виконує програму«Розвиток комерційного права в Україні» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку. Метою діяльності Центру є удосконалення законодавства у сфері комерційного права заради розвитку бізнесу та створення сприятливого інвестиційного клімату в нашій країні. 

Архіви