У Львові приміщення галереї “Арт-11” намагаються захопити рейдери

Учора, 20 грудня, у Львові в центрі міста була спроба рейдерського захоплення приміщення галереї «Арт-11» за адресою пл. Ринок, 28. Про це 21 грудня на прес-конференції повідомив архітектор Ігор Подоляк, що був свідком спроби захоплення.

"Ще напередодні святкових днів 18-19 грудня з невідомих причин Головне управління юстиції у Львівській області надіслало на ім’я керівника галереї Оксани Мачеус лист за підписом представника Головного управління юстиції Шургота І., в якому викладено попередження-вимогу державного виконавця щодо виселення СПД Оксани Мачеус із нежитлових приміщень на пл.. Ринок, 28. мотивація була такою, що приміщення не використовується за призначенням, або не використовується взагалі. А вже 20-го зранку відбулася спроба рейдерського захоплення з боку громадянина, що представився як Олег Гураль, у супроводі працівників Галицького райвідділу МВС та ДВС Головного управління юстиції у Львівській області. Ми вважаємо, що ця атака є цілеспрямованою акцією з метою ліквідації українського національного осередку у центрі міста. Ми маємо дати опір бандитській владі", – зазначив Ігор Подоляк.

З його слів, вчора працівники галереї звернулися з листом до прокурора міста О.Денеги та в інші інстанції.

За словами професора Львівської національної академії мистецтв Олега Боднара, головна причина такого поводження з галереєю може критися в тому, що приміщення знаходиться в центрі міста – дуже вигідному положенні, має пільгові умови оренди.

Як зазначив Ігор Подоляк, галерея "Арт-11" заснована ще в 2005 році. Галерея власним коштом здійснила ремонт приміщень на пл. Ринок 28, 37, 38 (усі приміщення орендує галерея). "Не зважаючи на кризу, галерея сплачує оренду та працює на задоволення культурно-мистецьких потреб львів’ян та гостей міста", – розповів Ігор Подоляк. І додав, що за 10 днів вони очікують подібного рейдерського захоплення.

Архіви