У Львові презентували правдиву біографію короля Данила, яка викличе скандал

20 березня у Львові презентували книгу "Доба короля Данила в науці, мистецтві, літературі", яку видав "Мистецький фонд імені короля Данила" на основі матеріалів Міжнародної наукової конференції, що проходила 29-30 листопада 2007 року у Львові. Про це повідомив під час засідання Прес-клубу директор Львівського філіалу Національного науково-дослідного реставраційного центру України, заслужений діяч мистецтв України Мирослав Откович.

"Король Данило – знакова постать. Він відкрив для Європи Галицько-Волинську Русь, а для Галицько-Волинської Русі відкривав Європу. Чимало матеріалів книги викличуть не одну дискусію", – зазначив кандидат історичних наук, доцент Львівського національного університету ім. І. Франка Ігор Лильо.

Ці слова підтримав і Мирослав Откович. "Тут є нові погляди, які можуть нам, львів’янам, зовсім не подобатись. Наприклад, доктор Войнович подає правдиву біографію короля Данила, яка нам, як патріотам, може не подобатися. Раніше ім’ям Данила лякали своїх дітей половецькі жінки та жінки з території сучасної Чехії. Волинь Данило любив більше, більше часу там проводив. Любив Холм, власне його могила там. У статті історика Юрія Гудими – нетрадиційний підхід: він, залучившись підтримкою лікаря, опираючись на документи діагностував, що у короля Данила була важка форма кон’юктивіту (запалення очей). Були також проблеми з хребтом", – запевнив Мирослав Откович.

За словами засновника "Мистецького фонду імені короля Данила" Степана Кубіва, у книзі зібрані історичні матеріали, які мали підтвердження документальне. Такої книги раніше не було. "Тираж книги – 500 примірників. Переважна більшість цих книг потрапить у книгарні, решта – у бібліотеки. Собівартість книги – 80 грн", – поінформував Степан Кубів.

Zaxid.net

Фото Укрінформу


Архіви