Спеціальній приз від російського художника Михайла Шемякіна отримала львів’янка Ольга Капустяк

Переможницею національного етапу міжнародного творчого конкурсу

The Unilever International Schools Art Project 2008–2009

стала 13-річна Юлія Усатюк з Києва

Крім того, спеціальній приз від російського художника Михайла Шемякіна отримала львів’янка Ольга Капустяк

У Санкт-Петербурзі відбулася прес-конференція з підбиття підсумків національних конкурсів України, Росії та Бєларусі з міжнародного дитячого творчого проекту The Unilever International Schools Art Project (UISAP) 2008–2009.

Цього року переможницею серед українських учасників стала тринадцятирічна киянка Юлія Усатюк, учениця СЗШ № 50 Києва, чию роботу під назвою «Створення планети» міжнародне журі визнало найкращою. Згідно з умовами конкурсу переможниця Юлія Усатюк вирушить до Лондона, де представлятиме Україну на урочистих заходах, які відбудуться з 1 до 4 квітня у британській галереї сучасного мистецтва «Тейт Модерн» (Tate Modern). Там її роботу буде експоновано разом з роботами інших фіналістів проекту.

Крім того, спеціальну відзнаку журі отримала ще одна фіналістка з України – п’ятнадцятирічна львів’янка Ольга Капустяк, учениця Львівської правничої гімназії, за роботу «У веселці». Російський художник Михаїл Шемякін, який проводив майстер-клас для фіналістів трьох країн, подарував Ользі книжки з власної бібліотеки.

Третьою фіналісткою, яка представляла Україну в Санкт-Петербурзі, була Анна Старчікова (12 років), учениця харківської  ЗОШ №151, з роботою «Де простір душі – там місце краси».

Акварель Юлії відповідає визначеній організатором конкурсу темі «Простір і місце» і зображує людину як частину і співтворця Всесвіту. «У просторі космосу – безліч планет. Посеред них дівчинка створює свою планету – це її місце», – прокоментувала свою роботу фіналістка.

Нагадаємо, що національний етап міжнародного дитячого творчого проекту UISAP 2008–2009, який є спільним заходом компанії Unilever та британської галереї сучасного мистецтва «Тейт Модерн» (Tate Modern), відбувся наприкінці 2008 року. У конкурсі взяли участь 447 дітей із 173 шкіл України. До участі було запрошено учнів загальноосвітніх шкіл п’яти міст України: Києва, Львова, Донецька, Харкова та Одеси. Під час «відкритих уроків творчості» діти створювали композиції у різноманітних жанрах та техніках: акварель, гуаш, олія, ліплення, аплікація тощо.

11 грудня у Києві відбулося засідання національного журі конкурсу, до складу якого, крім організаторів, увійшли художниця Оксана Мась, видавець Іван Малкович та головний спеціаліст департаменту середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Ольга Корнілова.

Журі визначило трьох фіналістів національного етапу конкурсу, п’ять переможців – представників кожного міста, а також відзначило ще 42 роботи.

Тема проекту «Простір і місце» суголосна з художньою інсталяцією, що, як і кожного року, демонструвалася в лондонській галереї «Тейт Модерн» на замовлення «Серії Юнілівер». Цього року це була інсталяція французької художниці Домінік Ґонсалес-Форстер.

Додаткова інформація:

«The Unilever International Schools Art Project (UISAP)»

«UISAP» – глобальний проект, який існує з 2001 року. Із того часу його географія суттєво розширилася, і сьогодні він об’єднує десятки тисяч дітей у більше ніж 48 країнах світу. Мета проекту – допомогти школам різних країн розвивати творчі здібності своїх учнів, надихаючи дітей на створення прекрасного впродовж усього навчального року. У проекту «UISAP» є дві цільові аудиторії – учні та вчителі. Для перших участь у проекті дає відчуття визнання таланту та самореалізації. Для вчителів він є безцінним джерелом інформації та світового досвіду в царині викладання образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва. 

Архіви