У Львові презентували нову європейську ініціативу з енергоефективності для міських голів України і Грузії

Cьогодні у Львові була презентована нова європейської ініціатива для міських голів України та Грузії ("Угода мерів"), які хочуть підвищити стан енергоефективності в своїх містах.

У рамках проекту будуть виготовлені письмові матеріали та програмне забезпечення, за допомогою яких, методи та досвід Європейського Союзу будуть адаптовані до українських та грузинських умов. Така технічна допомога, а також ґрунтовний досвід партнерів будуть використані для підготовки консультантів та енергоменеджерів в Україні та Грузії. Додаткову підтримку в запровадженнв «Угоди мерів» нададуть новостворені – "Структури підтримки Угоди мерів" в Грузії, та «Агенція з питань Угоди мерів» в Україні. Проект націлений на роботу з вибраними містами для створення систем ефективного управління енергією в бюджетних будівлях, а також – на підтримку зусиль міст з підвищення поінформованості про проблеми зміни клімату серед широкої громадськості.

Довідкова інформація:

Проект «Модель застосування Угоди мерів для України і Грузії» діятиме в рамках програми Європейської Союзу «Просування Угоди мерів на Схід: підтримка участі міст Східного Партнерства і Центральної Азії в Угоді мерів». Тривалість проекту становить 36 місяців, із загальним бюджетом проекту 621 776 Євро, з яких 80% буде профінансовано як грант Європейського Союзу.

Метою проекту є підтримка зусиль органів місцевого самоврядування в Україні та Грузії, спрямованих на зміцнення їх енергетичної безпеки, скорочення викидів парникових газів, зменшення залежності від викопних видів палива та поліпшення якості життя мешканців. Партнерами проекту є: Аґенція з питань розвитку «Синергія» (Словенія), об’єднання «Центр з питань енергоефективності» (Грузія), виконавчий комітет міської ради м. Кам’янця-Подільського та самоврядна міська рада м. Руставі (Грузія). Проект буде реалізовано в містах Кам’янці-Подільському і Руставі, а також – у попередньо відібраних – двох українських та одному грузинському пілотних містах.

Архіви