У Львові презентували книгу про українців Бразилії

Минулого року відзначали 120-річчя українських поселень в Бразилії та Канаді.

З нагоди цього ювілею міжнародний колектив істориків та фольклористів з України, Канади та Бразилії провели грунтовне дослідження про історію та культуру однієї з найстаріших українських діаспор світу, що втілилось у книгу “Українці Бразилії”.

Вчора 22 лютого у Львові відбулась перша презентація цього проекту в Україні. Представили книгу "Українці Бразилії" Надзвичайний Посол Канади в Україні Трой Лулашник та колишній Надзвичайний Посол України в Канаді і водночас керівник цього проекту Ігор Осташ, оскільки саме в Канаді тривала робота над цієї книгою, а також вийшла вона за підтримки українських товариств та громадських організацій Канади.

До складу науковців, які працювали над цим виданням увійшли доктор історичних наук Марина Гримич (Україна), доктор фольклористики Андрій Нагачевський (Канада), доктор історії Сергій Ціпко (Канада) та Ольга -Надія Калько (Бразилія).

Під час презентації книги Посол Трой Лулашник зазначив про важливість даного проекту для розбудови українсько-канадських відносин.

"Для всієї Канади, для нашої історії, для нашого розвитку Україна зіграла фундаментальну роль. І ми вважаємо, що надзвичайно важливо дізнаватись, вивчати, зберігати і сприяти процвітанню української культури на основі спільної історії” – зазначив посол.

Книга "Українці Бразилії" видана трьома мовами – українською, португальською, англійською і придбати її можна в українських книгарнях.

Архіви