У Львові презентували ексклюзивне видання Володимира Сергійчука про Симона Петлюру

У Львові презентували ексклюзивне видання відомого історика, професора Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимира Сергійчука про одного з лідерів національно-визвольного руху України «Симон Петлюра» (1879-1926).

Презентував книжку особисто автор.

За словами Володимира Сергійчука, це третя книга з серії «Українські державники».
 
Щоб видати книгу автору довелося збирати документи по цілій Європі, Канаді та Україні. 

«Симон Петлюра – найпослідовніший і найвидатніший український державник 20 століття», – сказав Володимир Сергійчук, пояснюючи актуальність видання такої книги.   

«Без врахування його спадщини, ми не побудуємо самостійної, державної України», – підкреслив він. 

Володимир Сергійчук розповів, що у своїй книзі він намагається спростувати міфи про Петлюру. Серед таких міфів є звинувачення українського державного діяча в антисемітизмі.   

Після того як Петлюру вбив єврей Шварцбарг у 1926 році, він не лише не був засуджений, а повністю виправданий, натомість Петлюру звинуватили в погромах.

«Симон Петлюра ніколи не був погромником. Він був захисником євреїв і карав тих, хто чинив погроми», – наголосив він.

Володимир Сергійчук пропонує, щоб Україна звернулася до французького правосуддя для перегляду рішення. 

Історик також зазначив, що наразі не чув негативних відгуків про книгу. Навпаки, за його словами, прем’єр Юлія Тимошенко дуже позитивно оцінила це видання, а БЮТ навіть викупив 1000 примірників. 

Книга про Симона Петлюру вийшла загальним накладом 3000 примірників. У Львові її можна придбати у декількох книгарнях. Якщо буде на неї попит, можливо, буде видано додаткових наклад. 

Наступну книгу історик планує присвятити ще одному державнику Богдану Мазепі. У планах Володимира Сергійчука є також твори про Бандеру, Міхновського, Дорошенка, Виговського, Андрея Шептицького. 

Історик зазначив, що міг би активніше видавати книги, якби була підтримка держави у цьому питанні. В основному він чує лише обіцянки.

Архіви