У Львові планують створити Громадську раду фахівців при міськраді

Ерік Парсаданян

При Львівській міській раді планують створити Громадську раду, куди мали б увійти громадські діячі, які не впливають на рішення міської ради, фахівці з різних питань, які компетентно надаватимуть поради міським можновладцям з приводу того чи іншого напрацювання чи рішення. Причому ні депутат, ні чиновник не можуть бути у громадській раді.

Про це 5 квітня у Прес-клубі повідомив депутат Львівської міської ради Ерік Парсаданян.

«У Львові є громадські діячі, які не представлені у владі, але могли б зробити багато корисного для міста, тому створення громадської ради – необхідність», – зазначив Ерік Парсаданян.

Відтак, за його словами, можливо, уже на наступній сесії міськради буде запропоновано розглянути проект ухвали «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації місцевої політики».

Як зазначив керівник фракції ВО «Свобода» у Львівській міській раді Руслан Кошулинський, така громадська рада уже як місяць працює в Тернополі. «На Львівщині зареєстровано 1,5 тис громадських організацій. Представники організацій могли б увійти до громадської ради», – зазначив він.

Голова правління ЛОО «Національна спілка художників України», депутат Львівської міської ради першого демократичного скликання Олег Микита розповів, що раніше у виконком Львівської міської ради входили  представники творчих спілок, відтак вирішувалися проблемні питання у творчій сфері міста.

За словами Еріка Парсаданяна, проект ухвали уже написаний, і зараз перебуває на стадії «візування». «Громадська рада має бути сформована демократично. Голова громадської ради переобиратиметься кожні два роки. У громадську раду можуть увійти усі охочі. Члени громадської ради зможуть відмовитись від «посади», а інші громадяни зможуть увійти у цю раду. Процес сам покаже, скільки людей залишиться при громадській раді», – додав Ерік Парсаданян.

Архіви