У Львові підприємства з експлуатації житлового фонду зможуть орендувати приміщення за 1 грн

"Право орендувати у міста комунальні приміщення за 1 гривню на рік незалежно від його площі цього року матимуть бюджетні громадські благодійні організації; комунальні підприємства, включно з теле- та радіокомпаніями, редакціями комунальних періодичних видань; науково-дослідні установи, також житлово-експлуатаційні підприємства усіх форм власності" – сьогодні, 15 квітня, під час засідання Львівського прес-клубу повідомив начальник управління комунальної власності департаменту економічної політики ЛМР Євген Климкович, інформуючи про ухвалу ЛМР, що врегульовує питання оренди комунальних приміщень, прийняту на сесії 9 квітня.

Є. Климкович пояснив, що місто робить преференцію для житлово-експлуатаційних підприємств, оскільки непомірні витрати зі сплати оренди, розрахованої за загальною методикою, могли б перекладати на мешканців будинків, які обслуговують такі організації. "Маємо, наприклад, на Сихові приватний ЖЕК "Стимул-Сихів", який може скористатися цією преференційною орендною платою. Ми прекрасно розуміємо, що у випадку регулювання орендної плати згідно звичайної методики, їм довелося б сплачувати 60 тис. грн. Це могло б лягти на плечі мешканців, які платять організації за комунальні послуги. Проте для організацій, що претендують на таку преференцію в орендній платі, ми встановлюємо чітку умову, що тарифи на обслуговування мешканців не мають перевищувати загальноміського рівня", – сказав він.

Начальник управління комунальної власності ЛМР поінформував, що право орендувати у міста комунальні приміщення за 1 гривню на рік також передбачено для молодіжних і дитячих організацій усіх форм власності, які надають освітні, спортивні та мистецькі послуги для дітей і юнацтва, і працюють на базі шкіл, УДЮМКів та дитячих дошкільних установ.

Крім того, таке право передбачено для організацій ветеранів, релігійних організацій, видавництв та розповсюджувачів друкованої періодики та книг, що друкується виключно державною мовою, розповсюджувачів букіністичної літератури.

Є. Климкович уточнив, що ухвала ще не набула чинності. "Ухвала на етапі доопрацювання. Думаю, до кінця тижня її підпише міський голова. Принаймні управління комунальної власності у четвер завершить доопрацювання цієї ухвали. У дію вона вступить після підпису і публікації на сайті ЛМР", – зазначив начальник управління комунальної власності ЛМР.

Zahid.net

Архіви