У Львові обговорили 20 проектів підзаконних актів, які покращать якість житлово-комунальних послуг

29-30 вересня у Львові відбулася cьома всеукраїнська науково-практична конференція на тему: «Громадський контроль в житлово-комунальній сфері: роль органів самоорганізації населення», інформує прес-служба ЛМР.

Учасники конференції – науковці, керівники органів самоорганізації населення, представники місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадських організацій з усіх регіонів України.

Відкриваючи конференцію, голова всеукраїнської громадської організації «Асоціація сприяння самоорганізації населення», член координаційної ради з питань сприяння розвитку громадянського суспільства при Президентові України Андрій Крупник повідомив, що ця сьома всеукраїнська конференція з питань самоорганізації населення є найбільшою за географією представництва та за конкурсом щодо відбору учасників.

Андрій Крупник нагадав, що кожний такий всеукраїнський форум самоорганізації присвячується конкретній темі. Сьогодні однією з таких найбільш актуальних соціальних проблем в Україні залишається низька якість та неналежна організація забезпечення населення житлово-комунальними послугами (ЖКП). Тому головне завдання конференції – визначити шляхи покращення стану справ у цій життєво важливій сфері на основі включення в цей процес найбільш активної і відповідальної громадськості.

Директор програми «Громадянське суспільство та належне врядування» Міжнародного фонду «Відродження», член Конституційної Асамблеї Олексій Орловський, який є одним із фундаторів новітнього руху самоорганізації в Україні, підкреслив, що і Фонд, і очолювана ним Програма виходять із того, що саме самоорганізація населення є основою успішного розвитку в нашій країні громадянського суспільства.

Тому останнім часом значні ресурси технічної допомоги спрямовуються цим та іншими міжнародними донорами саме на розвиток самоорганізації. Але реальні зрушення у цій сфері можливі лише за умови цілеспрямованої підтримки створення і діяльності органів самоорганізації населення з боку місцевих рад та їх виконавчих органів.

На розгляд учасників конференції були винесені результати дослідження стану нормативно-правової бази надання житлово-комунальних послуг та ступеня задоволення споживачів якістю цих послуг, проведеного експертами Всеукраїнської асоціації сприяння самоорганізації населення за участю регіональних партнерських організацій.

Під час пленарних і секційних засідань конференції було розглянуто аналіз нормативно-правих актів центральних органів виконавчої влади, які регулюють питання надання ЖКП, на предмет наявності в них норм, що забезпечують можливість громадськості впливати на якість та контролювати організацію надання ЖКП на усіх стадіях цього процесу.

В результаті фахово-громадського обговорення підготовлених експертами асоціації 20 проектів підзаконних актів, які передбачають внесення змін до чинних НПА, було підтверджено, що ці зміни дійсно створять необхідні умови для розширення участі громадськості у забезпеченні належної якості ЖКП.

Також розглянуто ситуацію з розробленням нової редакції Закону України «Про органи самоорганізації населення», варіант якого, підготовлений фахівцями Асоціації, було схвалено учасниками попередньої конференції, що відбулася у 2011 році в Кіровограді.

У резолюції конференції зазначено, що за даними статистики, на 1 липня 2012 року в Україні було зареєстровано більше 1370 органів самоорганізації населення (ОСНів), а темпи зростання їх загальної кількості виявилися найвищими серед більше, ніж 50 видів суб’єктів господарювання в Україні.

Довідка

Організатори конференції – всеукраїнська громадська організація «Асоціація сприяння самоорганізації населення» та її львівський партнер ? громадська організація «Інформаційно-правовий центр «Наше право». Конференцію проведено в рамках проекту «Житлово-комунальні послуги – під контроль громадськості», який реалізується за підтримки Pact Inc., Фонду Східна Європа та Міжнародного фонду «Відродження».

Архіви