У Львові італійський професор розповість, як починати сімейний бізнес

У провідних європейських країнах частка сімейного бізнесу становить 90% або ж наближається до цього показника. В Україні ж ця ніша не дотягує 10%, хоча саме сімейний бізнес може стати універсальним рішенням для подолання економічних проблем.

Таку позицію відстоює італійський професор Вальтер Цокі, який є автором першого університетського курсу «Сімейний бізнес». Наразі професор завітав до Львова, і при цій нагоді проведе лекції на цю тему перед львівськими студентами.

На думку професора, ця інформація потрібна не лише молоді, а й банкам, які мали б допомагати сімейному бізнесу, вивчаючи потреби свого клієнта.

«Увесь світ іде назустріч приватному бізнесу, – каже Вальтер Цокі, зазначаючи, що цей вид бізнесу виявився найстійкішим в умовах кризи. – В Італії 90% бізнесу – сімейного типу, у Японії – 92%, в Англії – 86%. Загалом, у світі 50% всього бізнесу становлять приватні фірми. Тому в Україні потрібно знати, з чого все починається», – стверджує професор.

Водночас, науковець констатував, що італійська влада всіляко сприяє розвитку сімейного бізнесу, встановлюючи пільгові податки, а банки видають доступні, часом з нульовими відсотками, кредити.

Лекція розпочинається о 10.00 у Львівському національному університеті імені Івана Франка на факультеті міжнародних відносин, а о 12.00 – в Національному університеті «Львівська політехніка».

Нагадаємо, у Львові розпочався VI Екуменічний соціальний тиждень. Цьогоріч тема заходу – «Відмінності і повага». Завтра у Львові відбудеться панельна дискусія про соціальні наслідки жіночої трудової міграції. Учасники обговорять актуальні та болючі питання міграції жінок, соціальне сирітство, дитяче виховання та торгівлю людьми.

Довідка. Вальтер Цокі – професор зі сімейного бізнесу, автор першого італійського університетського курсу "Сімейний бізнес" в університеті Пізи, науковий і оперативний директор італійського міжвузівського дослідження у сфері сімейного бізнесу, автор низки публікацій, статей, наукових робіт та наукових доповідей із сімейного бізнесу, засновник і президент сімейного бізнесу.

Архіви