У Львові експерти назвали п’ять кандидатів у Президенти

Найбільші шанси отримати голоси виборців на Львівщині під час майбутніх президентських виборів – у Петра Порошенка, Юлії Тимошенко, Анатолія Гриценка та Андрія Садового.

Про це сьогодні, 1 лютого, під час засідання Громадського прес-центру “Вибори президента-2019” на тему: “Президентські вибори-2019: кого і чому нині підтримує Львівщина?”, який відбувся у Львівському прес-клубі, заявила директор українського центру вивчення громадської думки “Соціоінформ” Наталія Зайцева-Чіпак.

– Рік тому майже 25 відсотків опитаних виборців готові були підтримати на президентських виборах діючого міського голову Львові Андрія Садового. Однак рік тому сталася трагедія на сміттєзвалищі, яка суттєво похитнула його рейтинг, особливо в області, тому що почався масове вивезення сміття у райцентри Львівщини. І відтоді його особистий рейтинг скоротився вдвічі і не видно ознак відновлення, – зазначає вона.

Проте, покликаючись на свій досвід у дослідженні електоральних настроїв, Наталія Зайцева-Чіпак зауважила, що через рік все може змінитися.

– Ми знаємо, що у нашого виборця пам’ять доволі коротка. І є ймовірність, що цей скандал забудеться і йому багато що пробачать, – передбачає експерт.

Так само, за її словами, на Львівщині сьогодні досить активно підтримують Анатолія Гриценка як кандидата в Президенти.

– Але ми не раз бачили, що у Гриценка та його партії є доволі високий рівень довіри. А коли починається передвиборча кампанія, то кандидати, які мають краще фінансування, починають активні рухи, тож він не показує якогось значного результату, – робить висновки Наталія Зайцева-Чіпак.

Також, за її словами, на Львівщині має свій стабільний електорат Юлія Тимошенко.
– У неї, до речі, один з найбільш стабільних електоратів в Україні. Це ті люди, які підтримують її з року в рік, не зважаючи на всі перипетії, які відбуваються в ЗМІ, – каже директор українського центру вивчення громадської думки “Соціоінформ”.

Проте завжди є частина виборців, які не можуть визначитися до останнього моменту. І вони, як показує практика, віддають свої голоси за чинну владу.

– Зараз дуже критикують чинного Президента. Але ми спостерігаємо, що перед виборами люди, які не визначилися, голосують за «старе, добре, перевірене». Тому мені здається, що доволі високі шанси на Львівщині все ще має Петро Порошенко, – зазначає вона.

Соціолог Володимир Подгорнов додає, що на Львівщині великі шанси виграти президентські перегони має Святослав Вакарчук.

– Хоча ми можемо говорити, що в нього немає партії. Але оце мова про людину, яка не згадується в рейтингах, але може прийти і набрати 15 відсотків, – каже він.

Соціолог також погоджується, що за будь-яких обставин партія влади завжди отримує 10 відсотків.
– Не важливо, яка влада, але Львівщина завжди віддає частину голосів за неї. Тому свої 10 відсотків Порошенко тут матиме, –

Володимир Подгорнов прогнозує, що основна боротьба буде між Порошенко і Тимошенко.

Архіви