У Львові б’ють на сполох: гряде «прихватизації» нежитлових приміщень

У Львові остерігаються«прихватизації» нежитлових допоміжних приміщень. Оскільки в міській раді прийняли дві ухвали, які дають можливість без згоди всіх мешканців будинку приватизувати підвали, горища чи «калясочні». Про це повідомив сьогодні, 9 серпня, під час прес-конференції депутат Львівської міської ради Іван Василишин.

За його словами, посадовці Львівської міської ради всупереч нормам ЗУ «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», без обговорення на громадських слуханнях, тобто таємно, розробили і прийняли ухвалу, яка дозволяє протягом п’яти днів мешканцю у 2-квартирному або і 100-квартирному будинку відібрати горище або підвал у своїх сусідів, незважаючи на те, що решта мешканців мають рівні права на них. «Згідно з однієї ухвали – щоб приватизувати нежитлове-допоміжне приміщення, мешканець будинку повинен мати згоду усіх сусідів, а згідно іншої – мешканець може відразу звертатись в управління комунальної власності ЛМР і розпочати приватизацію, опираючись лише на бажання. На комісії, коли обговорювались ці ухвали, я вніс низку зауважень, але на сесії, коли голосували питання, Андрій Садовий не зачитав їх», – пояснив депутат.

Як зазначив Іван Василишин, наразі поки не підписали угоду, потрібно звернути увагу на це питання, адже Львів може спіткати «прихватизація» таких приміщень. «Немає сумніву, що Андрій Іванович таки підпише ці ухвали, тому ми не зупинятимемось. Адже якщо в будинках продати допоміжні приміщення, то потім у мешканців можуть виникнути труднощі, до прикладу, зі встановленням індивідуального опалення. Слід пам’ятати, що підвали та горища належать усім мешканцям – а не міській раді», – додав він.

Архіви