У Львові активісти, яких б’ють арматурами, не хочуть скаржитися в міліцію

Активісти громадянського руху «Автономний опір», яких нібито побили помічники народного депутата Юрія Михальчишина, заявили, що не зверталися в правоохоронні органи про побиття, оскільки не довіряють міліції.

Про це йшлося 19 серпня на прес-конференції у Львові.

Як повідомили учасники прес-конференції, 15 серпня внаслідок нападу неофіційних охоронців та помічників нардепа Михальчишина у соціальному центрі «Цитадель» постраждали два активісти «Автономного опору» Микита Міхно та Дмитро Соловей.

Як повідомив Микита Міхно, помічники нардепа Михальчишина Сергій Москалюк та Богдан Кріль побили його арматурами та дубинками за антизабудовну діяльність у Львові.

За словами представника «Автономного опору» Зенона Дашака, це був не єдиний конфлікт громадських активістів з охоронцями Михальчишина.

«25 червня ми презентували соціальний центр «Цитадель», в якому матимуть змогу безкоштовно займатися спортом діти з малозабезпечених сімей. За 10 хв перед початком заходу троє охоронців Юрія Михальчишина вчинили напад на учасників цієї прес-конференції. Мені зламали ніс, я отримав черепно-мозкову травму. Цей напад супроводжувався репліками: «Привіт від Юри!», «Не лізьте на Озаркевича», «Що за прес-конференції ви тут мутите!». Через три тижні – 18 липня вони з Юрієм Михальчишином прийшли на пікет проти забудов під Львівську міськраду і намагалися його зірвати», – розповів Дашак.

Представниця «Автономного опору» Галина Королик пояснила, чому громадські активісти не пишуть заяви в міліцію про побиття.

«По-перше, на відміну від декого, ми є послідовними у своїх поглядах і не збираємося співпрацювати з антинародними правоохоронними структурами. Ми критикуємо міліцію, суди і прокуратуру і було б не логічно йти до них за підтримкою і допомогою. Це б означало, що ми віримо в їх справедливість, а ми в неї не віримо.

По-друге, ВО «Свобода» має у Львові повний контроль на адміністративним ресурсом. Вона не допустить, щоб її члени несли будь-яку відповідальність», – пояснила Королик.

Нагадаємо, активісти організації «Автономний опір» та профспілки «Захист праці», які виступають проти забудови в історичній частині Львова, заявили, що їх побили охоронці нардепа-свободівця Юрія Михайльчина. У свою чергу нардеп Михальчишин назвав такі повідомлення провокацією.

Раніше у Львові з’явилися плакати із зображенням народного депутата від ВО «Свобода» Юрія Михальчишина із кульовим отвором у чолі. На плакатах над зображенням Михальчишина є напис: «Зрадник гірше ворога», під ним – «Львів продають, але львів’яни не здаються». В уста нардепа вкладено слова: «У Львові немає забудов». Також на плакаті йдеться: «Регіоналам свободівці продають землю під забудову, наплювавши на жителів вулиць Озаркевича, Куліша, Хмельницького, пл. Галицька, Підмурна». 

Листівки на вулицях міста розклеїли анонімно, тож міліція поки що розшукує так званих художників. Тим часом у політичних колах губляться у здогадках: кому вигідні подібні провокації. Політологи припускають, що це може бути справа рук самих свободівців та особисто Михальчишина – мовляв, це спосіб самореклами під час мертвого політичного сезону. Натомість сам нардеп каже: вперше чує про листівки. Утім, відповідну заяву у міліцію вже написав.

Архіви