У Львові акцією безстрокового голодування вимагають модернізувати газові котельні

Україна може практично у двічі скоротити витрати на російський газ, провівши модернізації котелень за системою, яку запропонував гендиректор Міжнародного центру впровадження нових технологій, винахідник каталізаторів горіння природного газу Олександр Єкімовських. Досі його винахід не знайшов підтримки з боку влади, в знак підтримки проекту член ради ВГО «Народний фронт», куратор ВГО «Народний фронт» у Західній Україні Дмитро Френцович оголосив безстрокове голодування. 

Дмитро Френцович вимагає здійснення модернізації котелень для ефективного використання газу. За його словами, метод модернізації, який пропонує п. Єкімовських, на сьогодні є одним з найефективніших і найдешевших.

Своєю чергою, Олександр Єкімовських наголосив, що завдяки, запропонованою ним системою модернізації, можна зекономити газ у деяких випадках навіть до двох разів, а також зменшити кількість шкідливих викидів у повітря у 15 – 20% (все залежить від котла). Цим самим зменшити залежність від російського газу. 

За його словами, на сьогодні для того, аби замінити усі старі котли в Україні потрібно орієнтовно 50 мільярдів гривень, а він пропонує  доступну схему модернізації, яка забезпечить їх роботу ще на тривалий час. Щодо фінансових витрат на модернізацію, то, за його словами, вона б окупилась за один опалювальний сезон. Проте впродовж кількох років його проект не знаходить підтримки від влади. «Не вийшло реалізувати цей проект ні з Тимошенко, ні з Януковичем», – сказав п. Єкімовських і продовжив, що зараз влада не ділом, а словом намагається вирішити проблеми, які мали б бути одними з пріоритетних напрямів урядової політики. 

На запитання – кому все ж вигідна така ситуація в державі учасники прес-конференції не дали чіткої відповіді, лише зазначили, що олігархам.

Архіви