У Львові 5% людей очікують покращення ситуації, а в Донецьку – 21%, – результати дослідження

У Львові в цілому незадоволені ситуацією 54% мешканців міста, а в Донецьку – 36%. Водночас загалом задоволені ситуацією 42% львів’ян і 59% мешканців Донецька. У Львові 5% людей очікують покращення ситуації, а в Донецьку – 21%. Про це сьогодні, 23 березня, повідомив президент Українського фонду «Громадська думка» Володимир Подгорнов. Він порівняв результати соціологічних опитувань, які паралельно проводились у Львові та Донецьку.

Економічні проблеми турбують 76% львів’ян і 82% жителів Донецька. Проблеми ЖКГ у Львові турбують 32% людей, у Донецьку – 41%. Екологія турбує 43% львів’ян і 49% жителів Донецька.

«Загалом ті ж самі проблеми турбують людей у Львові, і в Донецьку. Єдине, що відрізняється, – у Львові є великий спектр громадських організацій, які намагаються вирішувати ті чи інші проблеми. У Донецьку, в принципі, є тільки Партія регіонів», – зазначив Володимир Подгорнов.

Він повідомив також, що у Львові 18% вважають Україну демократичною державною, а в Донецьку – лише 5%. Але і там, і там більше половини опитаних вважають демократію найкращою формою правління.

Володимир Подгорнов вважає, що місцеві вибори можуть бути призначені на осінь. Експерт припускає, що політичні сили не підуть на повернення мажоритарної системи виборів, а обмежаться лише «хитрим варіантом» відкритих списків. Тобто фактично нічого не зміниться, але політичні партії зможуть прозвітувати перед суспільством, що вони нібито зробили крок назустріч.

Архіви