У Львівській та Івано-Франківській областях діють фірми, які «по-тіньовиму» керують торгами

У Львівській та Івано-Франківській областях діють консалтингові фірми, які займаються «тіньовим» керуванням процесу торгів, отримують гроші за свої послуги від переможців торгів, які про це навіть не здогадуються, та не допускають до участі в торгах учасників, які можуть зламати їхні «тіньові схеми».

Про це сьогодні, 31 жовтня, під час прес-конференції на тему «Хто і як дурить Prozorro. Відносно чесні способи усунути конкурентів та викинути небажаних учасників з торгів», що відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив голова правління ГО «Центр громадського моніторингу та досліджень» Мирослав Сімка.

За його словами, тільки в західному регіоні Україні є такі профільні юридичні консалтингові організації, які професійно надають будь-які послуги, які хоче замовник або учасник торгів.

– Якщо вам потрібно зробити пакет документів для торгів – без проблем. Якщо потрібно зробити документацію замовнику і під цю документацію пропозицію торгів – без проблем. Якщо потрібно зробити тою самою фірмою пропозицію, документацію і пропозицію конкурента на ці торги – то це знову без проблем. Ці організації не несуть за свою діяльність жодної відповідальності. Але отримують кошти, – каже він.

До цього, як він стверджує, призвели самі замовники торгів, які бояться самі оформляти всі документи та виконувати всі вимоги, необхідні для торгів та конкурсів. Тому віддали все в руки консалтингових організацій. При цьому прописали, що за послуги заплатить переможець торгів. 

– Але яким чином вони отримують ці кошти? Ось я є цією юридичною фірмою, надаю комусь послуги. А за це будуть платити учасники-переможці торгів. Це є гібридна схема. До мене телефонували переможці, які казали: «Нам рахунок прийшов на 9 тисяч від організації, яка не надавала нам жодних послуг». А в тендерній документації виявляємо, що замовник торгів підписав угоду на консультаційні послуги, за які буде сплачувати переможець торгів, – Мирослав Сімка стверджує, що такого немає в жодному регіоні України, крім Львівської та Івано-Франківської областей.

За його словами, тут діє штучне середовище, яке імітує конкуренцію.

– Вони роблять ніби все умовно законно. Але конкуренції немає. Входження на ринок будь-якої сторонньої організації відсікається моментально. Тому що їм потрібні лояльні учасники, які заплатять за послуги цих організацій, – каже він.

Архіви