У Львівській області зарезервовано 60 масивів землі для учасників АТО

Станом на 24 вересня надійшло 388 заявок на отримання земельних заявок від учасників АТО. Просять надати ділянки для садівництва, особистого селянського господарства та для житлового будівництва. Найбільше заявок з Пустомитіського району, Яворівського та Бродівського.

Про це в ефірі громадського мовлення Львівського прес-клубу (Прес-клуб-ГІТ) повідомив начальник управління землекористування та охорони земель головного управління Держземагенства у Львівській області Андрій Петришин.

За його словами, загалом у Львівській області зарезервовано 60 масивів землі загальною площею в 900 га. На сьогодні вже є рішення місцевих рад з надання земельних ділянок загальною площею 27 га. Однак, чи вистачить землі для всіх учасників АТО, які забажають отримати земельні ділянки, Андрій Петришин сказати не зміг. Хоча зауважив, що за останній тиждень кількість бажаючих отримати ділянки значно зросла.

Якщо земельна ділянка перебуває за межами населеного пункту, то звертатися треба в головне управління Держземагенства у Львівській області, яке зрозташоване у Львові на проспекті Чорновола, 4, десятий поверх,  або за телефонами 235 13 00, 235 13 10.  Якщо земля є у власності громади міста чи села –  то звертатися до органів місцевого самоврядування.

За словами Андрія Петришина, наразі всі, хто написав заяву, землю отримують. Щоправда, можливо, не завжди там, де хочуть.
– У нас були випадки, коли громадянин хотів отримати землю в одному населеному пункті, а в сільській раді йому відмовили, бо там немає. Він звернувся до нас, але тут ми нічим зарадити не змогли, – каже начальник управління землекористування та охорони земель головного управління Держземагенства у Львівській області.

Для того, щоб отримати цю ділянку, учаснику АТО потрібно мати довідку з комісаріату або військової частини про перебування в зоні антитерористичної операції. Використовувати земельну ділянку можна тільки за цільовим призначенням. Хоча власник може потім її і продати. Але якщо в документах зазначено, що ділянка призначена для вирощування яблук та сливок, то щоб будувати на ній, доведеться переоформляти папери.  

Архіви