На Львів вистачить тисячі міліціонерів із зарплатою 6-15 тисяч грн – член громради

За спробою реформування міліції на території Львівської області та в Україні загалом, можна зробити висновок, що навряд чи ми зможемо найближчим часом отримати муніципальну міліцію чи поліцію.

Про це в ефірі громадського мовлення Львівського прес-клубу (Прес-клуб-ГІТ) повідомив член ГО «Округ», член громадської ради при ГУ МВСУ у Львівській області Рустам Курбанов.
За його словами, проблема полягає в самій стратегії реформування. Адже громадкість очікувала від міліції, що зміни розпочнуться з боротьби з корупцією і буде створена вмотивованість для тих працівників, які прийдуть на роботу в міліцію.

– Зараз складається враження, що реформа у нас перебуває в географічному шпагаті. Міністр у нас із Харкова, відповідно, активно працюють, в першу чергу, харківські правозахисники. Зараз приєднується Львів разом з європейськими організаціями, які готові фінансувати таку реформу. Вона, до речі, йде першою, порівняно з освітою або медициною. У міліції є хороші шанси попрацювати, – зауважив Рустам Курбанов.

Але, за його словами, в новій стратегії ніде не видно боротьби з корупцією.
Найперше, з чим стикнулися всі, хто працює над стратегією і реформою міліції – хто за це буде платити?

– На кінець 2013 року в Україні налічувалося 380 тисяч особового складу міліції. Це явне завищення кількості людей в органах внутрішніх справ, необхідної для забезпечення правопорядку. Україна – це поліцейська держава, – стверджує громадський активіст.

І, на його переконання, щоби стимулювати людей працювати, навіть хоча би під час експерименту, їх треба гарно фінансувати. У Львівській області в міліції працює близько семи тисяч особового складу. Середня зарплата такого працівника – 2 тисячі гривень і вона не стимулює до хорошої роботи.
А на своє питання де взяти гроші для оплати хорошої роботи добрих міліціонерів, Рустам Курбанов відповів так:
– Ми втратили особовий міліції склад в Криму, в Луганській і Донецькій областях. Не дуже чесно себе повели велика частина харківської та одеської міліції. То ми будемо й далі оплачувати їх зарплати з бюджету чи заберемо ці гроші для інших? Вирахуйте механічно і прийміть політичне рішення: ті, хто присягу свою зрадив, повинні бути позбавлені фінансування. І пенсій також. Це хороші гроші.
Наступним кроком варто передати муніципальній міліції права з охорони порядку в секторі громадської безпеки. І, за підрахунками громадських діячів, на весь Львів вистачить близько тисячі міліціонерів. Але зарплата їхня повинна починатися від 6 тисяч гривень і до 15 тисяч гривень в місяць.
Оцінюючи майбутню реформу, Рустам Курбанов назвав її типовою бюрократичною реформою і стверджує, що вона результату не дасть, тому що залишаться всі фінансові потоки, тобто хабарі, на старому місці, просто їх будуть називати інакше.

Архіви