У Львівській області за хабарництво засуджено сім осіб

За цей рік у Львівській області за хабарництво засуджено сім осіб. Четверо з них сплатили штрафи, інші троє – ув’язнені.

Про це сьогодні, 22 липня, під час інтерв’ю-прес-конференції на тему:
«Корупція на Львівщині: боротьба і результати», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив заступник начальника-начальник спецпідрозділу з боротьби з корупцією та організованою злочинністю управління СБУ у Львівській області Роман Яблонський.

Максимальне покарання – вісім років ув’язнення – отримав колишній суддя одного зі Львівських судів. Роман Яблонський уточнив, що цього суддю затримали вже п’ять років тому. Увесь цей час йшло слідство. І тільки нещодавно суд виніс вирок.  

Також з початку поточного року у Львівській області відкрито майже 50 кримінальних проваджень. З них за статтею 368 ККУ, тобто одержання неправомірної вигоди, – 23 кримінальних проваджень.

– Якщо розмежувати, де працюють ці посадовці, проти яких відкриті ці кримінальні провадження, то 10 – у Національній поліції, по двоє – у  податковій та у прикордонній службах, та по одному – в пенітенціарній службі, в службі з надзвичайних ситуацій, на митниці, у суді, – розповідає він.

За його словами, в окремих з вищезгаданих проваджень ще триває слідство, а окремі вже передані до суду.

Роман Яблонський також зазначив, що зараз хабарників, згідно з законом, не вважають небезпечними злочинцями і на час проведення досудового розслідування їх не можуть взяти під варту.

– На мою думку, це впливає на хід розслідування, – вважає заступник начальника-начальник спецпідрозділу з боротьби з корупцією та організованою злочинністю управління СБУ у Львівській області.

Це підтвердила і заступник прокурора Львівської області Галина Борейко.

– Коли протоколи про вчинення корупційно-адміністративного правопорушення скеровують до суду, то правопорушники вживають всіх заходів, щоби уникнути відповідальності. Вони намагаються затягнути судовий розгляд, ідуть на лікарняні, вимагають викликати непотрібних свідків та проводити непотрібні експертизи, – каже вона.

Заступник начальника територіального управління Державної судової адміністрації у Львівській області Марія Коник зауважила, що цього року до судів надійшла тільки одна «нова» справа. Всі інші, у яких винесено вироки  цього року, розглядали в попередні роки. 

Архіви