У Львівській області цього року мають роздержавити 25 ЗМІ

Про це сьогодні, 30 березня, під час відеомосту між Львовом і Тернополем на тему: «Львівські методи роздержавлення ЗМІ: закон і локальне його трактування», який відбувся у Львівському прес-клубі, повідомив голова комісії з питань культури, історико-культурної спадщини, туризму, духовного відродження та ЗМІ Львівської обласної ради Юрій Візняк.

– Відповідно до Закону України про роздержавлення державних комунальних засобів інформації було розроблено програму сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства у Львівській області на 2018-2020 роки. Минулого року тільки два видання пройшли процес роздержавлення. Це – «Воля народу» Буського району та «Громада» Миколаївського району, – каже він. 

За словами начальника відділу інформації та поліграфії департаменту внутрішньої політики Львівської ОДА Володимира Трача, процес роздержавлення та реформування комунальних ЗМІ в області йде за планом.

– Кожне видання, яке пройде процес реформування та роздержавлення, гарантовано отримає 50 тисяч гривень. На все цього року передбачено один мільйон 250 тисяч гривень. Трудовий колектив тільки однієї газети,   «Перемишлянський край», вирішив не реформувати видання. Тому зараз  триває процес ліквідації, – розповідає він. 

На його думку, від процесу роздержавлення ці ЗМІ не постраждали. 

– Газети, які роздержавилися в 2017 році, уклали договори на висвітлення інформації з райдержадміністраціями та райрадами. Коштів вони не втратили. Станом на зараз усі газети або все ще фінансуються райдержадміністраціями та райрадами, або ж мають угоди, – стверджує Володимир Трач. 

Водночас, через вищезгадане роздержавлення державних та комунальних ЗМІ, у Львові припинило роботу телебачення з багаторічною історією – ТРК «Львів». Сьогодні велика частина працівників цієї структури отримала трудові книжки на руки. Проте така ситуація не влаштовує депутатів Львівської обласної ради. 

– 17 квітня 2018 року Львівська облрада повинна розглянути питання про ситуацію, яка склалася в регіональному відділені ТРК "Суспільного мовлення", колишнє ТРК «Львів», – повідомив Юрій Візняк.

Довідка

Відеоміст відбувається в рамках проекту Тернопільського прес-клубу “Комплексна підтримка друкованих ЗМІ різних регіонів України в процесі роздержавлення та налагодження їх самостійної діяльності” за підтримки “Українського медійного проекту” (У-Медіа), що його реалізує Інтерньюз в Україні та фінансує Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

Архіви