У Львівській області працюють 13 суддів, які переведені з зони АТО. Причому? десять посад для них спеціально додавали.
Про це сьогодні, 16 травня, під час інтерв’ю-прес-конференції на тему: «Тест на мантію: як реформувати систему добору суддів, щоб вичавити з неї корупційну складову», що відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила заступник начальника територіального управління Державної судової адміністрації України у Львівській області Марія Коник.
– Троє з них працюють в Галицькому суді, троє – в Сихівський, двоє в Залізничному, по одному – в Залізничному, Шевченківському, Кам’янка-Бузькому та Червоноградському.
Адміністративний координатор у правозахисній адвокатсько-експертній групі «Конвенція 50» Дмитро Гудима як практикуючий адвокат зауважив, що рішення цих суддів є завжди справедливими. Хоча можуть і не подобатися тому учасникові процесу, який програв суд.
– Ті судді, яких перевели зі сходу до Львова, дуже якісно здійснюють судочинство. Ми можемо бути незадоволеними їхніми рішеннями, завжди хтось незадоволений. Але навіть якщо є негативне рішення, то я можу погодитися з їхнім підходом. Так, мені це негативне рішення невигідне, але той увесь порядок, як суддя вів процес, – справедливий. І я розумію, що це рішення не характеризується суб’єктивізмом, – каже адвокат.
Він вважає, що на суддів зі сходу ніхто не тиснув, тому що у львівських судах вони не мають ані родичів, ані знайомих.