У боргову кабалу на Львівщині фермер затягнув ВПО з дітьми (відео)

Для залякування людей фермер залучав навіть професійних психологів.

Відео: Львівський пресклуб

Про це на пресконференції у Львівському пресклубі повідомила начальниця Західного міжрегіонального управління захисту праці Оксана Єзерська, пише DailyLviv.com.

“У нашій області був такий прецедент, коли фермерське господарство взяло на роботу людей з з-поміж ВПО, серед них були й діти, й загнали їх у таку боргову кабалу. Тільки завдяки втручанню представників Держпраці спільно з міграційною поліцією вдалося зупинити таку ганебну практику. До слова, цей фермер для залякування людей залучав навіть професійних психологів”,- розповіла Оксана Єзерська.

За її словами, поліція відкрила кримінальну справу щодо цього підприємця й передала до суду.

Оксана Єзерська також повідомила, як управління намагається упередити сучасне рабство і мінімізувати ризики для мешканців Львівщини та інших областей.

“Наше управління торік охопило інформаційно-роз’яснювальною роботою про ризики та загрози торгівлі людьми 250 тисяч ВПО, які зареєстровані в нашій області.

Цьогоріч такою роботою було охоплено вже близько 40 тисяч осіб. Особлива увага приділяється роз’яснювальній роботі серед молоді – учнів старших класів та студентів. Дуже багато молодих людей впевнені, що якийсь там підробіток у вечірній час не несе якихось небезпек. Заведено вважати, що попрацюють, зароблять легкі гроші без жодних наслідків”,- наголосила начальниця.

Вона додала, що управління дуже часто отримує скарги від груп дітей-підлітків, яким пообіцяли гарні умови праці, зарплатню.

“Водять їх за ніс з одного місяця в інший. В ліпшому випадку діти відбуваються легким переляком і залишаються без заробітної плати, в гіршому — можуть мати проблеми такі як унеможливлення виходу з певних приміщень, створення спеціальної боргової кабали через яку, діти не можуть припинити працювати на роботодавця, а щомісяця відпрацьовувати нові штучно створені борги”, – наголосила Оксана Єзерська.

Архіви