У 5-и областях Західної України розтратили 500 млн грн держкоштів- розслідувач

У п’яти областях західного регіону – Львівській, Закарпатській, Волинській, Івано-Франківській та Тернопільській за минулий рік було розтрачено 500 млн гривень державних коштів у некоректний спосіб.

Про це сьогодні, 28 квітня, під час прес-конференції на тему:

«Особливості львівських тендерів: «Open Data» як інструмент боротьби з корупцією”, яка відбулася у Львівському прес-клубі, керівник проекту «Тендер і злочин», ГО «Українська Галицька асамблея» Мирослав Сімка. 

– Це дуже велика сума. Нас дуже турбує, що державні органи так активно розкрадають державні публічні кошти. Зокрема, нас турбує зростання негативних тенденцій в Івано-Франківській області, де за рік розтрата державних коштів зросла в шість разів, – каже він.

За його словами, найбільш масові зловживання громадські активісти виявили у закупівлях департаменту житлового господарства Івано-Франківської ОДА – на 95 млн гривень. 

– Ми також будемо ставити питання перед керівниками області щодо кадрових рішень. Тому що допустити помилки на такі суми неможливо, – наголошує активіст-розслідувач.

Хоча найбільш недбало розпоряджається державними коштами ДП «Львіввугілля». Тут активісти виявили зловживань на 202 млн гривень. Третю позицію посідає «Львівводоканал» – 15 млн гривень, Надвірнянська міська рада – 10 млн гривень та ДП «Сколівське лісове господарство» – 6 млн гривень. 

Також Миросла Сімка зауважив, що хоча у Львівській області виявлено найбільше зловживань, проте саме на Львівщині контролюючі органи найліпше реагують на ці зловживання. 

– А ось у Волинській та Закарпатській областях контролюючі органи відповідають нам: «Ми не розуміємо, про які злочини нам пишете. Ми їх не бачимо», – каже він. 

На думку Мирослава Сімки, в цих областях контролюючі органи просто покривають корупціонерів. 

Довідка 

За 2015 рік громадські активісти вивили зловживань у Львівській області на 

267 млн 877 тис грн у 23 закупівлях, у Закарпатській області – на 29 млн 839 тис грн у 13 закупівлях, у Волинській області – на 6 млн 58 тис грн у  10 закупівлях, у Івано-Франківській області – на 138 млн 522 тис грн у 24 закупівлях та у Тернопільській області – на 597 тис грн у двох закупівлях. 

Ознайомитися з громадськими розслідування у сфері корупції та стати розслідувачем  можна на сайтіhttp://corr-icps.com.ua/

Архіви