Турфірми ігнорують систему пришвидшеного перетину кордону – прикордонна служба

З 1 серпня буде діяти спільний наказ Міністерства внутрішніх справ України і Міністерства інфраструкури України про пришвидшене оформлення за попередніми повідомленнями організованих груп туристів, які перетинають державний кордон. Про це у відеопрограмі Львівського прес-клубу «Одне питання» повідомив начальник прикордонного контролю штабу Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України полковник Олександр Рибак.

Будь-яка туристична фірма за 24 години до перетину кордону може подати на електронну скриньку вибраного пункту пропуску інформацію про пасажирів, транспортнийу засіб і отримати право на пріоритетний перетин державного кордону, повідомив Олександр Рибак. Усім турагенствам, за словами Рибака, повідомлені і електронні скриньки, і порядок оформлення списків пасажирів.

При отриманні повідомлення прикордонники впродовж 2 годин дають підтвердження, зазначають орієнтовний час, коли бажано перетнути державний кордон. За такої схеми скорочення оформлення відбувається в 2-3 рази – із 45 хвилин до 15 хвилин, наголошує О Рибак. Пільгою можуть скористаттися організовані групи від 8 осіб

Ця новація з 2012 року почала діяти і в авіаційних, і в автомобільних пунктах пропуску. Але аналіз з 1 січня 2013 року свідчить, що лише одне турагенство «Дзига» користується системою пришвидшеного перетину кордону – електронними скриньками і лише в одному пункті пропуску – «Шегині», наголосив О. Рибак. Решту турагенств нехтують цим і не використовують можливість забезпечити подорожуючим комфортні умови при перетині кордону.

Загалом 35 оганізованих груп, за словами О. Рибака, скористалися цією послугою.

Архіви