Трафарет Брайля використовували лише на одних виборах

Сьогодні незрячим людям дозволяють заходити в кабінку в супроводі сторонньої особи. Ще зовсім недавно їх зупиняли і дивувалися, що таим людям потрібна допомога.

Про це сьогодні, 25 жовтня, під час відеомарафону «Вибори 2015: як Львівщина обирає нову місцеву владу», який відбувається зараз у Львівському прес-клубі, повідомила, громадський діяч, керівник ресурсного центру НУ «Львівська політехніка», кандидат історичних наук Оксана Потимко.

– За кордоном для незрячих виборців роблять спеціальні трафарети та спеціальні читаючі машини, куди ти закладаєш бюлетень, тобі читають і ти навпроти кандидата, за якого хочеш проголосувати, ставиш позначку, натискаючи на ентер, – каже вона.

За її словами, тільки один раз вона скористалася брайлівським трафаретом на виборах президента, коли були кандидатами Ющенко та Янукович.

– Але він не збігався за розміром з бюлетенем. І всі галочки опинялися не навпроти прізвища «Ющенко», а навпроти – «Янукович», – каже Оксана Потимко

За її словами, ці трафарети дуже дорогі, тому, мабуть, не варто їх друкувати на місцеві вибори.

Що стосується інших особливих виборців, то громадський діяч зауважила, що люди на візку не можуть дістатися до своїх виборчих дільниць.

– Але через наявність сходинок, виборці у візках не можуть потрапити на свою дільниці, – каже вона.

Архіви