Техогляд поклали на сумління водіїв, – політик

Голова Львівського обласного осередку «Громадянська позиція» Олег Мацех наголошує, що ніхто не знімав відповідальності з водіїв за експлуатацію автомобілів у належному технічному стані. Відтак проходження технічного огляду – питання сумління водія.
Про це він заявив на прес-конференції-дебатах у Незалежному громадському прес-центрі «Львівський вибір» «Що скасування техогляду змінить для водіїв та пішоходів?».

На боці держави, з його слів, залишається контроль за цим процесом.

«Усе увійшло в рамки здорового глузду: водії проходитимуть огляд на сертифікованих ДАІ станціях, а інспектори ДАІ при зупинці авто перевірятимуть наявність акту про технічну перевірку… Раніше ТО можна було пройти без проблем навіть на несправному авто. Разом з тим, ДАІ не мала необхідних засобів для здійснення перевірки», – пояснив Олег Мацех. Він додав, що процедура техогляду раніше була недосконалою, а його проходження не гарантувало безпеки на дорозі.

Своєю чергою старший юрисконсульт ТзОВ «Юридично-інвестиційна компанія «Правосвіт» Василь Шпек також погодився, що процедура техогляду не включала багатьох важливих аспектів, він оцінив відтак позитивно рішення передати таку функцію приватним компаніям.

Олег Мацех також зауважив, що обов’язковий техогляд скасували для приватного транспорту, натомість поза увагою законодавчих змін наразі залишились авто юридичних осіб, комерційних структур. Водночас юрист Василь Шпек зазначив, що існує проблема з невеликими вантажними авто – так званими «чобітками», які використовують для пасажирів, але класифікують як вантажний транспортний засіб. Він пояснив, що такі авто змушуватимуть проходити техогляд, як вантажний транспорт.

Згідно з новим законодавством, здійснювати ТО зможуть станції техобслуговування, які отримають відповідні дозволи і сертифікати, а також повинні будуть закупити необхідне обладнання. Також держава, каже Олег Мацех, має чітко визначити критерії, за якими визначатиметься справність автомобіля.

Коментуючи заяви представників МВС про те, що через згаданий закон щодо ТО міністерство втратить близько 500 млн грн, відтак, чи компенсує вона собі ці втрати посиленим штрафування водіїв за керування несправними авто, Василь Шпек зазначив, що не втратить.

«Це складна схема, щоб через штрафи повернути 500 млн грн. Це малоймовірний варіант», – сказав юрист.

Олег Мацех водночас зазначив: «Держава навпаки втратить свою хабароємну функцію. ДАІ ніколи не була бюджетонаповнюючим органом. Це – державна служба, яка має контролювати порядок на дорогах». Водночас, він назвав достатнім розмір штрафу за керування несправним транспортним засобом – від 20 до 25 неоподаткованих мінімумів доходів громадян».

Також Мацех зазначив, що важливим стимулом для проходження українськими водіями ТО мав би стати акт невидачі страховими компаніями автоцивілки без наявного акту проходження ТО.

Водночас, він наголосив на тому, що оскільки новий закон щодо техогляду вступить і дію через 30 днів, водії, у яких термін дії талону про ТО чи автоцивілки закінчується у ці дні, очевидно, змушені будуть поставити авто на стоянку, адже нових документів отримати не зможуть.

«Може статись, що закон вже вступить у дію, але нові станції з проведення ТО ще не запрацюють», – додав також Василь Шпек. Він також сказав, що нові тарифи на ТО має розробити КМУ.

Як інформував ZAXID.NET, міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов заявив, що Державна автоінспекція втратить близько півмільярда гривень в результаті скасування техогляду автомобілів. «Але я сподіваюся, що в бюджеті знайдуть кошти для компенсації цих втрат», – додав Могильов.

Нагадаємо, Верховна Рада України скасувала обов’язковий техогляд для легкових автомобілів.

Джерело: 

ZAXID.NET

Архіви