Стукай, і тобі відчинять: львівський фермер розповів, як скористатися програмами державної підтримки

Насправді в Україні діють державні програми із підтримки фермерства, але більшість господарів, можливо, не здогадуються про них. А той, хто знає, не сподівається отримати дотацію через тривалий і марудний бюрократичний процес.

Олег Рудницький, підприємець, представник партії “Слуга народу” каже, що часто побоювання є безпідставними і фермери мають бути активнішими у цьому питання, пише DailyLviv.
– Я згоден з тим, що підтримкка держави не є достатньою, але я не можу сказати, що її немає взагалі. По-перше, є пільгова ставка при сплаті податку на землю – це  0,95% від грошової оцінки, тобто 200 – 250 гривень. По-друге, є підтримка для бджолярства, садівництва, тваринництва. Потрібно звернутися у департамент агропромислового розвитку ЛОДА – і фахівці нададуть інформацію, допоможуть отримати дотацію.

Підприємець розповів, що свого часу власне через департамент скористався такою допомогою, і це дуже допомогло йому в розвитку господарства.

– У 2011 році я заснував фермерське господарство “Ґрін Ґарден”. Зараз маю в обробці дві ділянки, на яких ростуть яблуні, груші, сливи і наша гордість – персики. Багато саджанців я купив власне за державну допомогу: мені відшкодували вартість посадкового матеріалу. За всі ці роки такою програмою я скористався лише раз, але вона виявилась дуже вчасною.

Фермер радить колегам, які вже мають фруктові дерева і кущі, подбати про повний цикл господарювання:

Сьогодні мало виростити фрукти, овочі, ягоди. Дуже важливо – зберегти їх. На нашому підприємстві є спеціальні сучасні герметичні камери. Ми маємо сховища на 2 тисячі тонн продукції, сортувальну лінію. Важливо подбати про повний цикл виробництва: від посадкового матеріалу до збереження, а ще краще – переробки. І обійтися без пільгових кредитів або державних дотацій дуже складно.

Олег Рудницький, який кандидує до Львівської ОТГ, закликав фермерів бути активнішими та ініціативними у цьому питанні і навіть пообіцяв особисту підтримку при потребі.

– Люди, які працюють на землі, мають триматися разом. Якщо потрібно – звертайтеся, зроблю все, що зможу, – сказав він.

Про це Олег Рудницький сказав на засіданні «Сімейне фермерство на Львівщині: на яку підтримку може розраховувати фермер у новообраної місцевої влади?» у Львівському пресклубі.

Господарювання по-новому: у Львові запропонували повертати 10% від аграрних податків до бюджету ОТГ.

Посідайте нішу: фермерам дали пораду, як вижити в конкуренції із агрохолдингами.

Відео: Львівський пресклуб

Архіви