Стартапи обіцяють узаконити

В Україні діє 2 тисячі стартапів, які зібрали два мільярди доларів. Проте в законодавстві Україні дотепер немає термінологічного визначення «стартапу».

Про це сьогодні, 25 травня, під час прес-конференція на тему: «Створення у Львові Центру підтримки технологій та інновацій. Початок формування мережі Центрів в Україні. Головні положення законопроекту про розвиток інновацій» повідомив заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Михайло Тітарчук.

– Наша правова база застаріла. І ми, як міністерство, зараз будемо розробляти новий законопроект, про інновації, – каже він.

Хоча попередній закон про інновації був прийнятий у 2016 році, але його ініціювало міністерство освіти, то ж і створювався він більш під освітні запити, ніж під бізнес. Тому цього разу його розробляє міністерство економічного розвитку і торгівлі. 

Також, за його словами, зараз у Верховній Раді лежать сім законопроектів про реформування концепції захисту інтелектуальної власності. 

– Коли до нас заходить інвестор, то перше, що він запитує, – про захист своєї інтелектуальної власності. Україна перебуває в списку 22 країн, які мають право проведення міжнародних експертиз. Ми ретельно підходимо до того, аби винахідники знали, що їхні винаходи будуть захищені і в Україні, і на міжнародному ринку, – говорить Михайло Тітарчук.

Крім цього, міністерство економічного розвитку і торгівлі України останні два роки розробляє новий комплексний законопроект «Про концесії». Він уже пройшов перше читання і до закінчення року очікують на його затвердження. 

– В Євросоюзі у 2017 році було укладено 40 угод на 14 млрд євро на умовах державно-приватного партнерства. Це – школи, дороги, лікарні, порти, аеропорти. В Україні, згідно з аудитом, потрібно інвестувати тільки 35 млрд на існуючу структуру і 25 млрд на житлово-комунальне господарство? Де державі взяти такі гроші? Закон, який ми розробили, дасть можливість державі залучити додаткові ресурси, – розповідає заступник міністра. 

Архіви