Станичний ОУН Євген Горошко презентував книгу про себе.

Сьогодні, 18 серпня, у Прес-клубі  відбулася презентація книги Євгена Горошка «З Бандерою – через Норільск, Мордовію і Владімірській Централ».  

Євген Горошко – вояк УПА, політвязень ГУЛАГУ, один з керівників Норільського повстання, особистий охоронець увязненого Глави УГКЦ Йосифа Сліпого.

Книжка спогадів дає відповіді, чому УПА продовжувала боротьбу і тоді, коли Гагарін готувався до польоту в космос. Це книга про людей, в яких громадянське почуття відповідальності за долю народу, за результат боротьби за незалежність, перемагало страх репресій і смерті. Це саме те, завдяки чому постала самостійна держава. Це саме те, чого бракує зараз, щоб ця держава стала міцною, заможною і шанованою в світі.

Ідея створити таке видання з’явилася після виходу в світ книжки Василя Кука “УПА в запитаннях і відповідях Головного Командира”. На відміну від книги Кука, ця книга планувалася про простого вояка, щоб показати, якою була УПА зсередини. Вийшло щось ширше — історія життя простого вояка УПА в запитаннях і відповідях.

Ця книга про бойову звитягу повстанців і про життя автора в радянських концтаборах та опісля ув’язнення. Завдяки цьому періоду ми бачимо не простого вояка, а людину, яка опинившись в потрібному місці в потрібний час робить те, що вимагає історія. Потрібно готувати повстання, яке стало початком кінця концтабірної системи ГУЛАГУ — і він стає одним з керівників Норільського повстання. Потрібно захищати в концтаборі підпільного Главу УГКЦ — і він не роздумуючи береться за цю справу, розуміючи, що кара з боку КГБ невідворотна.

Архіви