Спостерігачів на Львівщині сприймали як ворогів, – експерт

Щоб наповнити виборчі комісії у Львівській області згідно з законом, потрібно було знайти 29 тисяч людей.

Про це сьогодні, 22 квітня, під час прес-конференції на тему «Перші підсумки повторного голосування на Львівщині», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив координатор спостереження «Громадянської мережі «Опора» за виборами Президента  у Львівській області Тарас Радь.

– Це мали зробити два кандидати. Кількісно вони змогли це зробити. Виборчий процес через це не було зірвано. Але питань до роботи комісій було набагато більше, ніж 31 березня. Проблема – в низькому рівні підготовки членів виборчих комісій. І в тих моментах, де від комісії вимагали певні процедурні речі, дотримання певних прав та обов’язків, виникали певні конфліктні ситуації. Зокрема, і за участю наших спостерігачів. Багато що  члени комісії трактували на власний розсуд. Вони робили так, бо вони так хочуть. І довести фактор порушення дуже складно, – каже він.

На одній з виборчих дільниць у Львівській області члени комісії мало не вигнали з дільниці спостерігача, який зафіксував факт видачі виборцеві кількох бюлетенів. При цьому комісія мала намір зібратися й проголосувати за те, аби вигнати спостерігача, таким чином порушивши виборче законодавство, яке передбачає засідання комісії тільки перед початком голосування та після закінчення. 

Тарас Радь зауважив, що члени комісій дуже часто сприймали спостерігачів як ворогів. 

Архіви