Спостерігачі вважають, що Олег Синютка використовує адмінресурс на виборах

Громадянська мережа «Опора» наполегливо рекомендує голові Львівської обладміністрації Олегові Синютці та іншим посадовцям утриматися від певних підтримок окремих кандидатів у межах виборчого процесу.

Про це сьогодні, 25 жовтня,  під час прес-конференції на тему:

«Вибори в ОТГ Львівщини 29 жовтня: чого очікувати виборцям й кандидатам», яка відбулася у Львівському прес-клубі, заявив аналітик Громадянської мережі «Опора» Олександр Неберикут.

За його словами, минулими вихідними у Славському відбувалася презентація стратегії розвитку, яку представляв один із кандидатів на посаду голови Славської об’єднаної територіальної громади Володимир Бега. Цю презентацію відвідав Олег Синютка.

– Я розумію, що Олег Синютка чи інші посадовці виконують обов’язки в межах своїх повноважень. Але останні виборчі цикли ми спостерігаємо зменшення використання адміністративного ресурсу посадовими особами. І ця кампанія не є винятком. Тому на цьому фоні особливо насторожують випадки, коли ми можемо бачити якісь способи втручання посадових осіб в хід виборчого процесу.

Отож, наша рекомендація – утриматися від таких речей, – говорить Олександр Неберикут.

Оскільки українське законодавство наразі не забороняє такого, то рекомендації експертів базуються на міжнародних основах демократичних виборів.

– У деяких країнах Європи такі дії прямо заборонені законом. Така активність та позиція посадових осіб дає певні неконкурентні переваги деяким кандидатам. Тому ми саме так класифікуємо цей випадок, – аналітик радить усім чиновникам не демонструвати публічно своїх політичних підтримок.

Архіви